Yuvarlak Masalı Yemek Odaları

yuvarlak,

Yuvarlak yemek masaları yemek odası için yapacağınız en iyi mobilya seçimlerinden biridir. Klasik bir model olan yuvarlak masaların modasının hiç geçmediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle yuvarlak yemek masalı bir yemek odası takımı arıyorsanız bulmakta kesinlikle zorlanmayacaksınız. Dekorasyon tarzınız hangisi olursa olsun, pek çok avantajı bulunan yuvarlak masalarla çok şık yemek odası düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Dar mekanlar için en iyi yemek odası çözümlerinden biri de yuvarlak masalardır. Yer darlığı çekenlerin en rahat edeceği masa tipidir. Köşeleri olmadığı için kalabalık misafir grubuna yuvarlak masada yer açması da kolaydır. Masa ayağı dert olmadan sandalyeler birbirine yaklaştırılabilir.

Küçük çocuklu evlerde hele bir de mekan darsa, sivri köşeleri olmayan mobilyaların tercih edilmesi daha güvenlidir. Hazır yuvarlak masaların avantajlarından söz açmışken klasik ya da çağdaş fark etmeksizin hemen her tarzda yemek odasında yuvarlak masa kullanılabileceğini de ekleyelim.

Yuvarlak masalarda yenen yemekleri daha keyifli buluyorsanız, yanılmıyorsunuz. Yuvarlak bir masada herkes birbirinin yüzünü rahatça görebilir. Yuvarlak masalar yemek masasında gruplaşmalara izin vermez. Herkes yüz yüzedir. Masanın merkezindeki yiyeceklere ve servise ulaşmak da yuvarlak bir masada herkes için kolaydır. Masada köşede kalmak ve salataya uzanamama gibi bir sorun yaşanmaz. İşte bu nedenle yuvarlak masalı yemek odaları muhabbet açısından en elverişli mekanı sunar.

Her ne kadar küçük yemek odalarına yuvarlak masa iyi bir çözüm demiş olsak da elbette çok büyük bir yuvarlak masası küçük bir yemek odasında istenen sonucu vermeyecektir. Genel bir kural olarak masanın ucu ile duvar arasında 90 cm’lik bir mesafe olması gerekir. Elbette eldeki alana göre bu mesafede oynamalar olacaktır ama mesafeyi fazla daraltmamak gerekir. Aksi takdirde masadan kalkarken, masa etrafında yürürken veya sandalyeyi her hareket ettirdiğinizde bir sıkışıklık meydana gelir.

Masa çevresinde hareket alanı bırakılması önemlidir. 6 kişilik bir oturma düzeni için en azından 1,5 metre çapında, yuvarlak bir yemek masası idealdir. 4 kişilik bir yuvarlak yemek masası ise en az 1 metre çapında olursa, rahat edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner