Yuvarlak Dekoratif Pencere Modelleri

Hizmetler, pencere,

Yuvarlak pencere modelleri özel ve dekoratif amaçlı pencerelerdir. Dikdörtgen pencerelere oranl adaha küçük tasarlandıklarından bol ışık alması gerekmeyen odalarda tercih edilirler. Antre, tuvalet ya da yatak odası gibi evin farklı bölümlerinde yuvarlak pencere modelleri tercih edilebilir. Yuvarlak pencere çerçevesinin belirgin bir renkte olması pencerenin farklı tasarımını öne çıkaracağından daha güzel durmasını ağlar. Yuvarlak pencerelere pimapen uygulaması da yapılabilir. Burada fotoğraflar aracılığıyla evlerde yuvarlak pencere modellerinin nasıl uygulandığını görebilirsiniz.

Yuvarlak pencere yaptırırken işin en doğrusu, pencerenin bina yapılırken bu şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bir binanın dış cephesinde dilediğini zaman pencere açamazsınız. Binanın yapımı sırasında mühendis ve mimarlar tarafından pencerelerin yeri belirlenir ve binanın sağlamlığı, taşıyıcı duvarların dayanıklılığı da bu şekilde dengelenir. Dolayısıyla sonradan pencere açtırmak için mutlaka mimar ve mühendislere danışmak gerekir. Var olan dikdörtgen pencere boşluğuna ise yuvarlak bir pencere rahatlıkla monte edilebilir.

Yuvarlak pencerelere perde asmak istiyorsanız, rustik denilen perde borusu takarak perdenizi asabilirsiniz. Ancak şekil olarak yuvarlak pencere zaten yeterince ilginç ve dekoratiftir. Perdeyle kapatmayı tercih etmemeli bunun yerine çerçevesinde ya da etrafında süslemelere yer verme yoluna gitmelisiniz.

Yuvarlak pencerelerle ilgili bilgi almak ya da danışmak üzere Veka.com.tr ya da Ucesleraluminyum.com.tr adreslerinden firmalara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner