Yılbaşı İçin Ucuz ve Pratik Dekorasyon Önerileri

pratik, yeni yıl, yılbaşı,

Yılbaşı yaklaşmaya başladığında kimilerini sorgusuz sualsiz bir heyecan dalgası sarar. Bazılar ise bu günün anlam ve önemi konusunda karasızdır. Gerçekten kutlamamız gerekiyor mu, sıradan bir günden ne farkı var? Bana kalırsa onca derdin tasanın ortasında insanların biraz neşelenmek adına kendilerine bahane yaratmalarının kötü bir tarafı yok. Yeni yılın tüm dünyayı saran heyecan dalgasına evinizde yapacağınız uufak tefek değişikliklerle siz de dahil olabilirsiniz. Yılbaşına özel ucuz ve pratik dekorasyon önerilerinden size hitap edenleri evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Yemeğe misafir olsun olmasın, yılbaşı akşamı için özel bir sofra kurmak yeni yılı kutlamak için en güzel yollardan biri. Zaten hemen her kutlamanın odak noktasında yemek vardır öyle değil mi? Çeşitli mezeler hazırlayabilir, dilerseniz hazır ürünler alabilirsiniz. Yemeğin içeriğinden çok sofranızda kırmızı renge ağırlık vermeniz yeni yılı daha çok vurgular. İster kağıt, ister kumaş peçete olsun kırmızı renkte olanları seçin. Kırmızı bir masa örtüsü sermeniz ya da kırmızı çiçeklerden faydalanmanız da bu özel günü vurgulamaya yeter.

Yılbaşı ağacı bence şart değil. Çocuklu evlerde belki daha çok özeniliyor ama ağaç almasanız bile yılbaşının simgesi olmuş melek, noel baba ya da geyik süslemelerini evin bir köşesine asmanız bile süsleme için yeterli olacaktır. Bu fotoğraftaki baykuşlar da benim çok hoşuma gitti. Önemli olan sizin kendinizi iyi hissetmeniz, her şey filmlerde söylendiği gibi olmak zorunda değil!

İlk resimdeki süslü top kekler harika görünmüyor mu? Eli yatkın olanlar minik kekler yapıp kendi hayal gücüne göre süsleyebilir. Hatta hazır kek alıp üzerine krema sıkabilir ya da renkli şekerlemeler serpebilirsiniz. Önemli olan renkli ve göz alıcı görünecek yiyecekler. Şık bir kabınız varsa içine koyacağınız renkli şeker ya da çikolatalar bile işinizi görür. Başta da söylediğimiz gibi yılbaşı için ucuz ve pratik dekorasyon önerilerinin başında sofralar en büyük rolü üstelenir.

Mumlar hem ucuz hem de dekoratif bir yılbaşı süsü olarak kesinlikle unutulmamalı. Artık süpermarketlerde bile renk renk mumlar satılıyor. Hele yılbaşı yaklaştı mı, simlileri, kokuluları, dore ya da kırmızı renkte olanları her yerde bulunabiliyor. Evin farklı köşelerine aynı tarz mumlardan serpiştirebilirsiniz. Parti verecek olanlar dikkat! Mumları güvenli şekilde yerleştirildiğinizden ve kimsenin ne saçını ne de perdenin köşesini tutuşturmayacağınızdan emin olun.

Ve dekoratif yastıklar. Buradaki yastık Habitat ürünü ama pek çok mağazadan gayet uygun bir fiyata kırmızı yastık kılıfı bulabilirsiniz. Evinizin ne renk döşendiği hiç önemli değil. Bu yastıkları görenler ne amaçla koyulduklarını anlayacaklardır. Kırmızı, yeşil, parlak kumaşlı ya da yılbaşı ağacı resimleriyle süslenmiş kılıflardan kanepeniz için birkaç tane edinebilirsiniz.

Eviniz tamam, peki siz yılbaşına hazır mısınız? Ben yılbaşı giysileri konusunda da biraz tutucuyum. Sahneye çıkar gibi hazırlanmaktansa, günün anlam ve önemine uygun ufak aksesuarlarla vurgulanan bir tarz oluşturmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Kırmızı bir kazak ya da fotoğraftaki gibi yılbaşına özel bir oje dekorasyonu yeterince dikkat çekici olacaktır! Normalde pek yüz vermediğiniz parlak, kırmızılı, taşlı ya da simli takı, çanta ve kemer benzeri aksesuarlarla yeni yıl mesajını gayet net verebilirsiniz. Üstelik evinizle de uyum içinde olursunuz.

Herkese mutlu, uğurlu, nice iyi yıllar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner