Yılbaşı İçin Şömine Süslemeleri

şömine, şömine rafı, süsleme, yılbaşı,

Şömineleri evlerde şömine rafı, bir yılbaşı ağacını bile gölgede bırakacak şekilde süslenebilir. Şömineler genellikle salonun odak noktalarından biridir. Dolayısıyla şömine rafını süslemeleri de hemen göze çarpar.

cam-kaseler

Cam malzemeden kavanoz, kase, vazo benzeri aksesuarlar parlak yılbaşı süsleriyle doldurulabilir. Parlak süslerin yanı sıra taze çiçekler ya da çam ağacı dalları ve kozalak da kullanabilirsiniz. Ne miktarda bir süsleme istediğinize bağlı olarak irili ufaklı birkaç kase ya da tek bir büyük vazo kullanılabilir. Mutfakta biriken renkli kaseler hatta bardaklar, modern ve renkli bir şömine rafı dekorasyonu için kullanılabilir.

hediye-paketleri

Hediyeleri ağaç altına koymak zorunda değilsiniz. Şömine rafına küçük hediye paketleri dizmek, hem yılbaşı heyecanını vurgular hem de yılbaşını iple çekmenizi sağlar. Eğer hediye paketleriniz şömine rafına sığmayacak büyüklükte ise ya da evde yeterince hediye birikmediyse, boş hediye kutularından yararlanabilirsiniz.

kozalaklar

Minik yılbaşı ağaçları, Noel Baba, geyik ya da melek heykelleri, yılbaşı mumları gibi aksesuarları şömine rafına bir kompozisyon oluşturacak biçimde dizebilirsiniz. Dağınık ya da simetrik düzenlemeler yapılabilir. Farklı boylarda aksesuarlar kullanırsanız daha göz alıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

coraplar

En yaygın olarak kullanılan şömine süslemeleri arasında yılbaşı çorapları başı çeker diyebiliriz. Eğer minik hediye paketleriniz varsa, bu çorapların içine yerleştirerek, görüntüyü daha da zenginleştirebilirsiniz.

dal-susleme

Minik süslemelerle vakit kaybetmek istemiyorsanız, orta büyüklükte bir vazoya yerleştireceğiniz kuru dalları veya çam dallarını bir miktar süsleyerek şömine rafını minimalist bir tarzda süsleyebilirsiniz.

yilbasi-dekor

Evdeki malzemeleri değerlendirmek de bir yöntem ama tamamen şömine rafına uygun olarak hazırlanmış, hazır yılbaşı süslemeleri, yeni yıl için yapacağınız şömine dekorasyonu sırasında işinizi kolaylaştırabilir.

Eğer yılbaşı gecesi şömine yakacaksanız, süslemeler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Şömine ateşine doğru sarkan süslemeler tehlike oluşturabilir. Eğer şöminenizi süslediyseniz, şömine yakmamak en iyi önlem olacaktır. Şömine başında bir yılbaşı geçirecekseniz, aşağı sarkan süslemeler kullanmamalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner