Yeşil Koltuklara Ne Renk Halı?

renk uyumu, yeşil koltuk,

Yeşil koltuklarla oturma odalarında huzur veren, içinizi açan ve enerjisiyle göz dolduran bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Yeşil ile uyumlu pek çok renk vardır ve sıra halıya gelince bu renkler arasında bir seçim yapmak gerekebilir. En iyisi yeşil koltuklarla birlikte ne renk halı kullanıldığını fotoğraflar üzerinden incelemek. Böylece tarzınıza uygun bir tanesinden ilham alabilirsiniz.

farkli-yesil-tonlari-dekor

Yeşil koltuklarla, koltukta kullanılan yeşilin daha açık ya da daha koyu tonunda bir halı ile kombinasyon yapılabilir. Turuncu aksesuarlar bu birlikteliğe yakışacaktır. Kahverengi mobilyalarla bu dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

koyu-kahve-hali-yesilli-salon

Yeşil ve mavi uyumlu renklerdir ancak mavi aksesuar kullanmanız halıda da mavi kullanmanızı gerektirmez. Koyu kahverengi bir halı da yeşil koltukları gayet güzel tamamlayabilir. Kahverengi, yeşil ve mavi doğada sık sık bir araya gelen renklerdir. Salonlarda da bu renkler uyumlu olacaktır.

modern-hali-yesil

Düz ya da desenli halıların yanı sıra yukarıdaki gibi koyu yeşil tonda, desenden çok dokusuyla öne çıkan bir halı da salona hem enerji katar hem de sadelikten uzaklaşmamayı sağlayabilir.

yesil-koltuklarla-bej-haliyesil-bej-bordo

Yeşil koltuklar seçmeniz salonun tepeden tırnağa yeşermesi gerektiği anlamına gelmez. Açık bej bir halı ile yeşili dengelemek bazen çok daha iyi sonuç verir. Kahverenginin en açık tonu diye tanımlayabileceğimiz bej hemen her renk koltukla iyi durur. Üstelik tarzınız klasik ya da modern olsun bej her zaman uygun bir zemin rengi olarak dekorasyonunuza ayak uydurabilir.

yesil-dekorasyon

Yeşil koltuklarla yeşil halının kullanılması, kulağa biraz iç bayıcı gelebilir. Bu noktada seçtiğiniz halının modeli öne çıkar. Yukarıdaki gibi zarif deseni ile eve sıcaklık katacak türde bir halı, zeminde de koltuk renginin aynısının kullanılmasının iyi sonuçlar verebileceğinin bir örneği.

yesil-desenli-koltuk-kahverengi-hali

Yeşil desenli bir koltukla yine kahverengi ama bu kez ne çok koyu ne de çok açık tonda bir halının nasıl durduğuna bakalım. Sonuç hiç de fena görünmüyor. Klasik bir tarz için özellikle tavsiye edilebilir.

yesil-kanepe-beyaz-haliyesil-kanepe-dekor

Salona tazelik katan bir yeşili yine iç açıcı beyaz halı tamamlayabilir. Beyaz halı, temiz tutması zor oldur diye pek tercih edilmez. Ancak şıklıktan ödün vermek istemeyen ve kendine güvenen ev sahipleri beyaz ya da fildişi veya krem gibi açık renklerdeki halılara da bir şans verebilir.

yesil-koltuk-bordo-haliyesil-kanepe-renkli-halilar

Düz yeşil koltukları içinde turuncu ve kırmızı gibi yeşile çok yakışan sıcak tonların bulunduğu kilim ya da klasik desenli halılarla birlikte kullanabilirsiniz. Oldukça sıcak, biraz bohem biraz etnik, belki geleneksel ama son derece çarpıcı sonuçlar alınabilir. Yastıklarla ve duvar süsleriyle bu ikiliyi destekleyebilirsiniz.

yesil-koltuklarla-gri-hali

Gri halılara sık rastlamıyoruz ama aslında renkli koltukların enerjisini bastırmak ve salonda dengeyi sağlamak için yeşil koltukların gri renk halı ile tamamlanması iyi bir sonuç verebilir.

yesil-koltuklar-sari-hali

Biraz iddialı olmayı göze alırsanız yeşil koltuklarla sarı renkte bir halı kullanılabilir. Odadaki diğer aksesuarları altın rengi ve krem ya da beyaz ağırlıklı seçmeniz halinde yerdeki sarı çok da göze batmayacaktır.

yesil-salon-renkli-halilar

Yeşil ile uyumlu renkler yukarıdaki örneklerde hemen hemen ortaya çıktı. Kahverengi, sarı, beyaz demiştik. Belki de bütün bu renkleri barındıran desenli bir halı ile evi neşelendirebilirsiniz. Bu durumda koltukların desensiz olması daha iyi sonuç verir.

yesil-siyah-beyaz-dekor

Diğer renkli koltuklarla olduğu gibi yeşil koltuklarla da siyah beyaz halılar kullanılabilir. Bu uygulama oldukça modern görünen, rengi dengeleyen ve alışılmışın dışına çıkan bir uygulamadır. Siyah beyaz çizgili veya küçük desenli halılarla gri aksesuarlar kullanarak koltukları tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner