Yemek Odasında Restoran Tarzı Dekorasyon

kafe, sandalye,

Sevdiğiniz bir restoran ya da kafeyi düşündüğünüzde sadece yemekleri değil, mekanın dekorasyonu ve atmosferi de bu yeri tercih etmenizin nedenleri arasındadır. Rahat ettiğimiz, sıcak veya şık restoranların sırrı, buradaki servisin iyiliği kadar seçilen renklere ve mobilyalara da bağlıdır. Bu taraz yerlerden ilham alabilir ve kendi yemek odanıza restoran şıklığını ve sıcaklığını taşıyabilirsiniz.

Bir restoran veya kafenin masa ve sandalyelerine baktığınızda ortak özellikleri kolay temizlenecek, leke tutmayacak, fazla yer kaplamayan ve dayanıklı ürünler olduklarını görürsünüz. Sandalyelerin modern ve değişik bir tasarıma sahip olmasına, mekanın seçtiği renklerle örtüşüyor olmasına daha çok özen gösterilir.

Bistro tarzı sandalyelere hepimizin gözü aşinadır. Dışarıda bir mekanda otururken gözümüze çarpmazlar. Ama aynı model sandalyeleri eve taşıdığınızda ortaya ilginç bir görüntü çıkacaktır. Alıştığımız yemek odası sandalyelerine göre daha hafiflerdir. Metal ya da ahşap, endüstriyel tarzda sandalyeler bir kafe tarzı oluşturmak için kullanılabilir.

Restoranlarda görmeye alıştığımız oturma gruplarından biri de sedir modelleridir. Bu tarz özellikle küçük evlerde köşeleri de değerlendirmenizi sağlayacak, oldukça pratik bir düzenleme olabilir. Yemek odanız için böyle bir uygulamaya eviniz müsait değilse, belki bu uygulamayı mutfak köşesinde değerlendirebilirsiniz.

Yemek odası aksesuarları da bu tarzı uygulamanızda yardımcı olacaktır. Modern aydınlatma ürünlerinden tutun, duvara asacağınız çeşitli posterler ya da belki bir kara tahta ile yemek odasında nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizin altını çizebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner