Yemek Odası Büfe Modelleri: Coastal Homes

büfe, gümüşlük, mutfak mobilyasi,

Yemek odası takımı satın aldığınızda büfe, masa, sandalyeler ve gümüşlük benzeri parçaları bir çırpıda seçmiş olursunuz. Pratik ve hesaplı bir seçim olduğu doğrudur. Bu durumun dezavantajı ise, yemek odanızın diğer pek çok evdeki yemek odasına benzer, pek de orijinal sayılmayacak bir dekorasyon tarzı ortaya koymasıdır. Eğer yemek odanız için orijinal ve özgün bir tarz ortaya koymak itiyorsanız, işe Coastal Homes‘tan bir büfe seçerek başlayabilirsiniz.

Adı İngilizce olsa da ‘Coastal Homes‘ (Sahil Evleri anlamına gelir) bir Türk markası. Ahşap mobilya üretimi yapan firmada dolap, koltuk,  masa ve aksesuar gibi farklı kategorilerde mobilya modelleri görmek mümkün. Meşe ağırlıklı çalışan firmanın kendine has, modern ve geleneksel çizgilerin bir araya geldiği estetik tasarımlarının olduğu söylenebilir.

Yukarıda gördüğünüz büfe: Maryland Cupboard. Bu ve diğer modellerde beyaz, siyah, koyu zeytin gibi 8 ayrı renk seçeneği arasından tarzınıza uygun bir tanesini seçebilirsiniz. Bu modelin fiyatı: 3.499,00 TL

Bu beyaz, ahşap dolabı şık bir yemek odasında olduğu kadar geniş bir mutfakta kullanmak da mümkün. Dergilerde rastlanan ve iç geçirilen o İngiliz tarzı mutfaklar işte bu tip dolaplar sayesinde o kadar çekici oluyorlar. Bu modelin adı: Grande Cuisine. Tam da söylemiş olduğumuz gibi, Fransızca’da Grande Cuisine, Büyük Mutfak anlamına gelir. Fiyatı: 2.399,00 TL. Ölçüleri ise 180 x 42 x 220 cm.

Yemek odası büfesini kısa tutarak odanın daha geniş algılanmasını sağlayabilirsiniz. Mekan yeterince geniş olmadığında duvarlarda büyük ahşap mobilyaların dayalı olması odayı iyice daraltabilir. Yukarıdaki kısa, ahşap dolap modelinin ismi: Chateau Margaux Wine Cabinet. İsmine bakınca bir şarap dolabı olarak kullanılmaya uygun olduğunu anlıyoruz ama tabii bu bir zorunluluk değil. Fotoğraftaki büyük saat yerine bir ayna da bu dolabın üzerine çok yakışabilir. Fiyatı: 1.449,00 TL.

Küçük mekanlar için kısa dolap önerdik ancak size kısa olmaktan ziyade enlemesine küçük olan bir dolap gerekiyor olabilir. Bu durumda yukarıdaki Palm Beach Cabinet adlı büfe aradığınız model gibi görünüyor. Özellikle yazlık evlere ve country tarzına yakışacak bir dolap olduğu söylenebilir. Fiyatı: 1.699,00 TL. Ölçüleri ise: 100 x 42 x 210 cm.

Genellikle açık renk yemek odası büfelerini gördük. Bir de siyah renkli, geniş bir büfenin nasıl durduğuna bakalım. Bu fotoğrafı görmesek önce siyah, ahşap ve geniş bir büfenin zarif görünebileceğini hayal etmek zor olabilirdi. Modelin adı: Baywood Cupboard. Koyu renk büfenin açık renk ahşap sandalye iskeletleriyle ne kadar güzel durduğu önemli bir ayrıntı. Sandalyelerin iskeletindeki açık renk ahşap büfede de kullanıldığından alakasız durmuyorlar. Bu dolabın fiyatı: 2.399,00 TL.

Coastal Homes markasının ürünleri hakkında burada bir fikir edinmiş olmalısınız. Daha fazlasını görmek isterseniz firmanın web sitesine bir göz atabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarını da belirtmiş olmaları, sitenin artılarından: Coastalhomes.com.tr

Firmanın telefonu ise: (0212) 320 76 12, Şişli, İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner