Yatak Odasında Mavi Tonları

mavi, yatak başlığı,

Mavi, yatak odalarında en çok kullanılan renklerden biridir. Camgöbeği, düz beyazla bir araya getirildiğinde tipik bir yatak odası örneği ortaya çıkmıştır bile. Pastel ve nötr tonlar da dinlenmek için kullandığımız yatak odalarına uygundur. Yatak odasında mavi kullanmak isteyenler için işte tarz sahibi birkaç dekorasyon örneği.

Hem stil sahibi hem de mavinin ağılıklı olduğu bir yatak odası düzenlemek için mavinin farklı tonlarını kullanmak etkili yöntemlerden biridir. Lacivert, gökyüzü mavisi, gece mavisi, deniz mavisi gibi farklı adlarla anılan pek çok mavi tonu arasından seçilen tonlarla ilginç kombinasyonlar yapılabilir. Hoşunuza giden mavi tonlarını seçerek odanızda uygulayabilirsiniz. Duvar ve zemin gibi geniş yüzeylerde açık tonları tercih etmeniz halinde oda daha ferah görünecektir.

Yatak odasının tek düze görünümünü engellemek için etkili yollardan biri de mavi zemin üzerine desen eklemek olabilir. Duvar kağıdı, yatak örtüsü ya da perde benzeri pek çok ürünü seçerken yine mavi ağırlıklı ama desenli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Mavi rengin tutukunu olsalar bile, kimileri için duvarları maviye boyamak korkutucu bir fikirdir. Eğer yatak odasında mavinin göze çarpmasını istiyor ama yeterince cesur davranamıyorsanız, detaylara yönelebilirsiniz. Odanızı yine nötr reknlerde döşeyip, aksesuar rengi olarak maviyi tercih edebilirsiniz. Mavi yastıklar, mavi bir puf ya da mavi perde gibi çeşitli yan ürünler aracılığıyla rengi odanıza katabilirsiniz.

Yatak odasının mavi ağırlıklı olmasının bir avantajı da, eğer odanız gözünüze soğuk görünmeye başlarsa maviyle uyumlu pek çok canlı ve parlak rengi kullanarak eğlenceli kombinasyonlar yaratabilecek olmanızdır. Seçtiğiniz mavi tonuna en çok yakışan pembe, yeşil ya da turuncu tonlarını keşfederek, tarzınıza enerji katabilirsiniz.

Mavi gri ya da deniz mavisi yatak odalarında pek sık rastlanmayan mavi tonlarıdır. Bu tip alışılmadık bir tonu kullanarak da yatak odasını dikkat çekici kılabilirsiniz. Yatak odası sizin dinleneceğiniz ve kendinizi rahat hissetmeniz gereken bir odadır. O yüzden odanız için renk seçerken size kendinizi iyi hissettirecek renklere yöneldiğinize emin olun. Sadece odayı ilginç kılmak için renk arayışına girmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner