Yatak Odasında Köşeleri Değerlendirmek

köşe, kütüphane,

Yatak odası dinlenmek, eşya saklamak, uyumak ve iyi vakit geçirmek için kullanılır. Bunları ağız tadıyla gerçekleştirmek için yatak odanızı dekore ederken elinizdeki alanı en iyi şekilde kullanmanız gerekir. Yatağı yerleştirip, gardırobu duvara dayadıktan sonra geride kalan alanı ve özellikle de duvar köşelerini değerlendirmek için pratik ve odanızı zenginleştirecek çözümler bulunabilir.

yatak-baslik

Yatak odasının köşelerinden birini yatağı duvara dayayarak değerlendirebilirsiniz.Özellikle küçük yatak odalarında odada daha rahat hareket edilmesini sağlayabilir. Köşeye itilmiş bir yatağın iyi görünmesi içinse kumaş kaplı bir yatak başlığını, yukarıdaki gibi yatağın duvara dayalı her iki yanını da saracak şekilde uzatabilirsiniz. Bu şekilde yatak yeniden odanın merkezi haline gelir ve aynı zamanda bir dinlenme köşesi gibi görünür.

somine-kose

Şömine için mutlaka uygun bir baca gereken günler geride kaldı. Artık doğal gazlı veya elektrikli şömineleri odanızın dilediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz. Yatak odasında bir şömine romantik ve sıcak bir görünümün yanı sıra soğuk kış günlerinde de oldukça işlevsel olabilir.

kose-kutuphane

Yatak odasına boy kütüphaneler de yerleştirilebilir ancak gardırop zaten yeterince yer kaplayan büyüklükte bir mobilyadır. Eğer geniş bir yatak odasından söz etmiyorsak hem gardırop hem de kütüphane odayı iyice kapatır. Buna karşın yarım boy bir kütüphaneyi duvar köşelerini kullanarak yerleştirdiğiniz takdirde, bu kütüphanenin üzerini de konsol olarak değerlendirebilirsiniz.

okuma-kosesi

Yatak odanızın renklerine uyan bir tekli koltuk ve ayaklı bir lamba ile kendinize yatmadan önce birkaç sayfa okuyabileceğiniz, rahat bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Bunun için yatak odasındaki köşelerden birini seçmeniz durumda odada fazla yer işgal etmemiş olursunuz.

calisma-masasi

Okuma köşesi oluşturma fikri aklınıza yattıysa bunu bir adım daha ilerletip, köşeye bir çalışma masası yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz. Yatmadan önce Facebook’u son bir kez kontrol etmek ve Yapı Dekorasyon 360 yeni bir yazı eklemiş mi görmek için küçük boy bir masa ve rahat bir sandalye yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner