Yatak Odasında Banyo Örnekleri

Yatak odasında banyo deyince otel odaları bile bizlere ilham kaynağı olabilir. Metrekaresi müsait olan evlerin çoğunda ebeveyn banyosu bulunur. Bu durumda evde ikinci bir banyo ya da en azından küçük tuvalet olması gerekir. Genellikle oda içinde oda olarak tasarlanan ebeveyn banyolarının burada yer alan ilginç örnekleri yatak odasına banyo yaptıracaklara fikir verebilir.

Olağanüstü manzarasıyla, nadir rastlanacak bir banyo örneğiyle başlayalım. Dışarıdaki manzara o kadar güzel ki iç dekorasyon sade tutulmasına rağmen oda tümüyle harika görünüyor. Küveti bu şekilde manzaraya karşı yerleştirmek iyi bir fikir. Az da olsa camın önünden birilerinin geçme ihtimali varsa, cam filmi kullanabilir ya da aynalı cam taktırabilirsiniz.

Yatak odası çok geniş değilse odanın daha ferah algılanması için banyoyu cam duvarlarla çevrelemek iyi bir fikir olabilir. Yatak odasını yabancı biriyle paylaşmadığınız sürece bu şeffaf uygulamanın bir zararı olmayacaktır. Banyodaki gizli dünyasını kimseyle paylaşmal istemeyenler ise fotoğraftaki gibi buzlu camlardan faydalanabilir.

Yatak odasından banyoya geçişte yarım bir bölme kullanılarak odaya modern bir görünüm katılmış. Bu bölme aynı zamanda çekmeceli ve raflı biçimde düzenlendiğinden bolca da saklama alanı kazanılmış. Dekoratif olarak düşünülen uygulamaların işlevsel olmaları ve sadece süs için değil, evde yaşamı kolaylaştıracak görevlerinin olması en idealidir. Bu her zaman mümkün olmaz belki ama gerçekleştirildiğinde de yukarıdaki gibi parlak sonuçlar elde edilebilir.

Yer sorunu yaşamamak ve odayı daraltmamak istediğiniz durumlarda sürgülü kapı seçeneği her zaman aklınızda olsun. Bir oda kapısı dar bir koridora açılıyor olabilir. Ya da kapının açılmasını engelleyen bir mobilya olabilir. Yukarıda örneğin banyo kapısı ve yatak birbirine çok yakın. Bu nedenle sürgülü kapı en ideal çözüm olmuş diyebiliriz.

Kapılardan söz etmişken bir tanede açık banyo örneği verelim. Geniş bir katta yatak odası ve banyo bir arada. Kapı veya bölmeyle ayrılmamışlar. Kapısız banyo fikri bana hijyenik gelmiyor. Fotoğraf olarak güzel ama günlük hayatta ne kadar kullanışlı olacağı tartışılır.

Alçıpan duvarla ayrılan banyo fikri bazı evler için ideal çözüm olabilir. Özellikle odaya sonradan banyo ekleniyorsa bu tip bir bölme kullanışlı olur ve dekoratif özelliğinden de yararlanılabilir. Bir odaya banyo eklemek küçümsenemeyecek bir tesisat işini beraberinde getirir. Bütçenizi ve planlamayı çok iyi yapmalısınız.

Bu fotoğrafta diğer örneklere göre daha geleneksel bir yatak odası ve banyo düzenlemesi görüyoruz. Nötr renklerin hakim olduğu yatak odasında bal rengi ahşap çerçeveler dikkat çekiyor. Banyonun Fransız kapısı şık ve odayı geniş gösteren bir ayrıntı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner