Yatak Odasında Ayna Dekorasyonu

aynalı dolap, komidin,

Günde ortalama 20 kez aynaya baktığımızı biliyor muydunuz? İstisnalar kaideyi bozmaz. Bu rakamın çok üstüne çıkan ya da aynaya yalnızca sabah yüzünü yıkarken bakanlar olabilir. Ayna evde sadece banyoda değil antrede, salonda ve yatak odasında da sıklıkla yer alır. Yatak odasına ayna yerleştirirken tuvalet masasının üzeri ilk akla gelen yerdir. Yatak odasında aynayı daha farklı nasıl kullanabileceğinize dair aşağıdaki örneklere bir göz atabilirsiniz.

Modern yatak odası deyince yatağın üzerine bir tablo asılması neredeyse şart oldu. Oysa aynalar da bu duvara çok yakışıyorlar. Üstelik odayı geniş ve aydınlık gösterecekleri de bir gerçek. Yatak üzerine asılan aynalar dekoratif amaçlı olduğu için küçük veya parçalı olabilir. Yukarıda dört yapraklı ayna çerçeveleriyle, benzer desene sahip yatak başının uyumu önemli bir detay.

Komidin üzeri ayna dekorasyonu, özellikle de yukarıdaki gibi farklı tasarımda aynalarınız varsa odaya kesinlikle ışıltı katacaktır. Yatağın dayalı olduğu duvar genellikle penceresizdir. Komidin üzerine asılan aynalar sanki dışarıya açılan birer pencere gibi görünüyor. Bu şekilde odaya bir ferahlık ve hareket getirdikleri söylenebilir.

Ağır çerçeveli büyük bir aynayı yatak odasının duvarına dayayarak yatak odasını olduğundan bir kat daha fazla büyük gösterebilirsiniz. Bu tip ayna kullanımının odaya ışıltılı bir hava kattığı söylenebilir. Ayrı bir giyinme odası yoksa, yatak odasında boy aynası çok da kullanışlı olacaktır.

Aynalı dolap kapaklarına pek çok yatak odasında rastlanabilir. Tıpkı duvara yaslanan boy aynaları gibi, aynalı dolap kapakları da hem odayı geniş gösterir hem de kullanışlıdır. Yukarıdaki gibi tümüyle ayna kaplı bir gardırop ise aynalı dolap klişesini kırıp bu mobilyaya bambaşka bir yaklaşım getiriyor. Fotoğraf yurt dışından bir örnek ama özel tasarımlar yapan mobilya firmalarına bu tip bir dolap kapağı yaptırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner