Yatak Odasında Altın ve Gümüş Rengi

altın rengi, gümüş rengi,

İki değerli maden altın ve gümüş tarih boyunca saygının ve gücün ifadesi olarak insanların yüceltmek istediği pek çok mekanda kullanılmıştır. Evlerde kullanılan altın veya gümüş rengi aksesuar ve mobilyalar eve ışıltı ve gösteriş katar. Evin en özel odalarından biri olan yatak odasında kullandığınız takdirde güne başlarken bu ışıltılı renklerin enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Altın rengi sarı ailesinin bir üyesi olduğundan sarıya yakışan renkler altın rengine de yakışır. Kahverengi, kırmızı, turuncu ve mor altın rengine yakışacak renklerin başında gelir. Ancak yatak odasında canlı renkleri kullanırken tutumlu olmakta fayda var. Canlı ve parlak renklerin enerjisi yüksektir ve bu renklerin bol olduğu odalarda sakin ve huzurlu bir şekilde uykuya geçmek zorlaşabilir.

Gümüş rengi ise gri ailesinden olduğu için kırmızı, siyah, gri ve beyazla bir araya geldiğinde daha hoş bir görüntü ortaya çıkar. Cam mobilya ve aksesuarın ön planda olduğu odalarda gümüş rengi kendini daha iyi gösterecektir. Altın rengi ise daha çok ahşap malzemeyle bir araya getirilir. Yine de bunlar kesin kurallar değildir. Tasarıma bağlı olarak farklı eşleştirmeler yapılabilir.

Altın ve gümüş rengi bir arada kullanılabilir ama bu durumda odanın havasının ağırlaşma olasılığı büyüktür. Ne yaptığınızdan emin olmadığınız sürece her iki renkten birini tercih etmekte fayda var. Eğer dengeli bir şekilde uygulanmazsa kalabalık ve göz yorucu bir görüntü ortaya çıkabilir.

Yatak odası duvarlarının açık renk olması tavsiye edilir. Açık renk duvar ve yatak örtüleri kullandığınız takdirde altın ya da gümüş rengiyle odaya biraz süs ve parıltı katmak odayı yavan bir görünümden kurtarır. Buradaki örnekte komodin yerine kullanılan zigon sehpa da ilgi çekici.

Bu iki renkten birini kullanmak istediğinizde yatak odasında hangi eşyaların altın rengi ya da gümüş rengi olabileceğini sıralarsak: Ayna çerçevesi, duvar aplikleri, avize, abajurlar, komodin, yatak örtüleri, yastıklar, puflar, perde ve diğer vazo, mumluk benzeri aksesuarlarda bu renkler kullanılabilir. Böyle yan yana sıraladık ama tabii ki rengi odaya dengeli bir şekilde dağıtmalı ve her eşyanızı bu parlak renklerde seçmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner