Will Smith’in Kaliforniya’daki Evine Misafiriz

ünlü evleri, Will Smith,

Ev demek doğru değil aslında çünkü Will Smith, karısı Jada ve 3 çocuğuyla birlikte Stephen Samuelson tarafından dekore edilmiş bir malikanede oturuyor. Kaliforniya, Malibu’daki ev organik ve el işi ürünlere ayrıca sanat eserlerine yer veren, doğallığı ön planda tutan, sıcak bir yaşam alanı olarak döşenmiş. Bakalım bir eve istediği kadar masraf yapabilme gücüne sahip bir çift ne gibi orjinallikler düşünmüş?

Elbette ailenin beğenilerinden yola çıkılacak da olsa, böyle büyük bir mekanın dekorasyonunda profesyonellerden yardım almak her zaman en akıllıca olanıdır. Mimar Harry Perez-Daple ve iç mimar Judith Lance, ev için çalışan diğer profesyoneller.  Bu haberin bir benzerini ‘Her şeyi kendileri tasarlamışlar’ diyerek yanlış aktaran Acunn.com‘a da buradan selam olsun.

Will Smith’in evinin giriş kapısından itibaren bir takım orjinal parçalar da göze çarpmaya başlıyor. Evin bu büyük kapısı Hindistan’daki bir kaleye aitmiş. Hurdaya çıkması üzerine kendini Malibu’da buluvermiş.

Kerpiç ev dekorasyon stilinin benimsendiği bu malikanede oturma odasını farklı açılardan görüyorsunuz. Oturma odası bolca gün ışığı alıyor ve her köşe adeta ışığın önünü kesmemek üzere tasarlanmış. Tavandan 1930’lu yıllardan kalma bir fener sarkıyor. Büyük bir salon olduğundan farklı oturma gruplarıya değerlendirilmiş.

İlk fotoğraftaki kanepe iki kolonun arasına tam sığacak şekilde özel yaptırılmış, bilardo masası da öyle. Galiba paranın dekorasyonda engel teşkil etmemesinin en güzel kısmı bu. Özel olarak tasarlanan mobilyalar. Tabii sanat eserlerini aksesuar olarak kullanabilmek de bir diğer artı.

Sırasıyla bir genç kız odası, dinlenme köşesi ve tabii ki ses stüdyosu. Genelde karşılaştığımız ev dekorasyonlarından farklı odaların olacağını tahmin ediyorduk zaten. Evin genelinde kullanılan toprak rengi, turuncu, kiremit rengi ve fildişi sıcak ve doğal bir ortam yaratılmasında son derece etkili olmuş.

Kaynak: Architectural Digest dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner