Vizon Rengi ile Ev Dekorasyonu

dekorasyonda bej rengiyle uyumlu renkler, kahverengi dekorasyon, venge, vizon, vizon koltuk tasarim, vizon renk uyumu, vizonrenk ve yesil salon dekoru,

Vizon rengi bir kahverengi tonudur ama kahverengi demeden önce ‘Yoksa gri mi?’ diye şöyle bir düşünürsünüz. Açık vizon rengin içinde belirgin şekilde gri renk de vardır. Koyu vizon rengi ise zaman zaman leylak rengine veya kızıla çalan bir kahverengi tonudur.

Vizon rengi parlak bir renk değildir ama ışığa göre farklı bir tona bürünen bu güzel renge ev dekorasyonunda sıkça rastlanır. Bu renk nötr renkler grubundandır. Dolayısıyla bej, kahverengi, gri benzeri diğer nötr renklerle bir araya gelebilir. Sade bir dekorasyon için bu yelpazeden seçim yapmak yeterlidir.

Eğer vizon rengin kullanıldığı daha renkli bir dekorasyon isterseniz bu rengi altın sarısı, hardal sarısı / yeşili, su yeşili / açık mavi, mor, bordo, turuncu veya pembe ile eşleştirebilirsiniz. Ancak vizon yanında hangi rengi kullanacağınız, seçtiğiniz vizon renginin tonuna, içindeki ağırlıklı renge göre değişecektir.

Geniş ve aydınlık evlerde vizon rengi duvar eve sade ama öte yandan lüks bir hava katacaktır. Açık renkte koltuk takımı ve koyu renk ahşap mobilyalarla tamamlanabilir. Eviniz yeterince geniş değilse koyu vizon rengi evinizi olduğundan karanlık gösterebilir.

Yukarıdaki fotoğrafta yer alan, Intema Mutfak‘ın lake mutfak modellerinden biri, koyu vizon renginde ve oldukça modern bir tasarıma sahip. Mutfağın geri kalanında açık renkler kullanılmış. Bütüne baktığımızda gözü yormayan, sade ama vizon rengiyle farkını ortaya koyan, şık bir mutfak tasarımı olmuş.

Banyo veya mutfak için fayans seçerken çok açık ya da çok koyu renkler fazlasıyla kir gösterir. Vizon rengi fayans banyoda kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yukarıda su yeşili ile bir araya getirilmiş duş fayansı hem temiz hem ferah görünüyor.

Nötr bir renkten söz edip de bu rengi yatak odasında görmemek olmaz. Vizon renkte duvar rengi dışında yatak başlığı, yatak örtüsü,  yatak ucu pufu, halı veya perde benzeri aksesuarlarla yatak odanızda rengin doğal ve sade görünümünden faydalanabilirsiniz. Siyah, gümüş rengi veya venge rengi ile birlikte kullanarak yatak odanızda modern bir tasarım uygulayabilirsiniz.

Vizon rengi koltuk takımı kullandığınızda salonun fazla monoton görüneceğini düşünüyorsanız, tekli koltuklarınızı veya sadece kanepenizi bu renk seçip beyaz veya açık bej renkte koltuklarla tamamlayabilirsiniz. Farklı tonlar oturma odasına boyut kazandıracak ve yavanlığın önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner