TV Arkası Dekorasyonu

televizyon arkası, televizyon ünitesi,

Pek çok salon veya oturma odasında televizyonun odak noktası olması, odanın bu eğlenceli köşesi üzerine epey kafa yormamıza neden oluyor. Salonda tüm gözlerin çevrileceği TV köşesinin dekorasyonuna özenmek elbette son derece mantıklı. Şık televizyon ünitelerinin kullanılmasının yanı sıra son zamanlarda, TV arkası dekorasyonu da duvar kağıdı ya da duvar kaplamaları gibi malzemeler sayesinde öne çıkmaya başladı.

tv-duvar-arkasi

Televizyon üniteleri artık o kadar farklı tasarımlarla üretiliyor ki, başlı başına salonun, odanın havasını değiştirebilecek kapasiteleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her zaman rastladığımız tasarımların dışında, farklı geometrik çizgiler sayesinde TV arkası son derece çarpıcı bir şekle bürünebilir.

modern-duvar-dekoru

Son yıllarda TV arkası duvar kağıdı uygulaması son derece revaçta. Televizyon duvarını renkli boyamak kadar parlak bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıdan spot aydınlatma ile, televizyonunuz duvarda bir sanat eseri görünümüne bürünebilir. Çizgili ve açık renk bir duvar kağıdı ile iste klasik ister modern tarz bir salonda oldukça şık bir uygulama yapılabilir.

koyu-renk-duvar

Açık renk kadar koyu renk bir duvar kağıdı da TV duvar arkası dekorasyonunda kullanışlı olabilir. Açık renk TV sehpası ile kontrast yaratmak, televizyon köşesine derinlik katabilir.

salon-duvar-kagidi

Duvar kağıtları, duvar panelleri ya da duvar sticker’ları televizyon arkasını dekore etmek için farklı seçeneklerin başında geliyor. Burada romantik bir çiçek figürü var ama tarzınıza göre seçeceğiniz farklı resimler, semboller, geometrik desenler, hayal gücünüze bağlı olarak televizyon köşesine bambaşka bir görünüm katabilir.

acik-renk-tv-duvari

Taş duvar kaplamaları şömine veya televizyon duvarları için oldukça popüler seçenekler arasında. Üstelik artık kaplamalar yerine duvar kağıdı kullanarak benzer bir görünüm elde etmek de mümkün.

ahsap-tv-paneli

Duvar kağıdından ve duvar kaplamalarından söz ederken, ahşap duvar panellerini de atlamayalım. Ahşap paneller eve sıcaklık katan, televizyonun soğuk, elektronik havasını kıran çözümler olabiliyor.

ahsap-tv-panel-dekoru

Ahşap paneller pek çok farklı renkte olabileceğinden, farklı tarz salonlarda ya da değişiklik renklere uygun olarak seçilebilir. Açık renk bir duvarda koyu renk paneller odaya derinlik katacaktır.

desenli-tv-duvar-kagidi

TV arkasına desenli duvar kağıdı seçerken biraz dikkatli olmak gerekebilir. Eğer çok renkli, çok desenli bir duvar kağıdı seçilirse, böyle bir duvar TV izlerken gözünüzü alabilir ve yorucu olabilir.

renkli-duvar-kagidi

İşte, ne demek istediğimize bir örnek verelim. Bu kadar çapıcı bir desenin arasında kalan TV ekranına ne kadar dikkatinizi verebilirsiniz? Elbette sizin zevkiniz daha önemli ama karar vermeden önce iyice düşünmekte fayda var.

modern-duvar-kagidi

Desenlerle ilgili örnekler vermeye devam edelim. Açık renklerin hakim olduğu bir odada koyu renk bir duvar oldukça iddialı. Ama duvar kağıdının kendinden deseni, duvarın sert havasını yumuşatıyor. Üstelik desenler TV izlerken karmaşa da yaratmayacaktır.

acik-renk-duvar-kagidi

Daha çok koyu renkleri iddialı buluyoruz ama açık renk bir duvar kağıdının zarifliği de basit bir dekorasyonu son derece çarpıcı bir görünüme büründürebilir.

resimli-duvar

Duvar resimlerini evin farklı odalarında kullanabilirsiniz. Daha çok çocuk odası için tercih edilen bu uygulama televizyon köşesini olduğundan eğlenceli bir hale getirebilir.

tv arkasi renkler

Madem televizyon arkasını boş bırakmayıp bir değişiklik yapmak istiyorsunuz, öyleyse işi bir adım daha ileri götürüp biraz cesur davranmayı göze alabilirsiniz. Salonunuzun aksesuar rengini TV arkasındaki duvarın bir bölümünde denemek hiç de fena bir fikir olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner