Turuncu Kanepe Dekorasyonu

kum rengi kanepe, turuncu, uyumlu renkler,

Turuncu ev dekorasyonunda son derece dikkatli kullanılması gereken bir renk. Turuncuyu zihnimizde canlı, ışıl ışıl bir renk olarak canlandırırız. Oysa turuncu renkteki pek çok ürün pek öyle ışıl ışıl değildir hatta eğer yanlış renklerle bir araya getirildiğinde iç açacağına insanı depresyona sokan bir düzenleme ortaya çıkabilir. Turuncu bir kanepeye kapıldıysanız ve oturma odanızı bu kanepe ile yenilemek istiyorsanız aşağıdaki önerilere bir göz atabilirsiniz.

Bu renk skalasını aklınızın bir köşesine kazımanız halinde turuncu ile başarılı bir dekorasyona imza atmamanız için hiçbir neden yok. Lacivert, hardal sarısı, uçuk mavi ve mürdüm rengi ile birlikte turuncu kombinasyonları fotoğrafta da gördüğünüz gibi olumlu sonuçlar verecektir. Bütün renkleri bir arada kullanmanız gerekmiyor elbette. Turuncu ile birlikte kullanacağınız iki renk daha seçmeniz yeterli olabilir.

Burada yine aynı aileden ama farklı tonlarda turuncuyla kullanabileceğiniz farklı renkleri görebilirsiniz. Bu bir moda çekimi de olsa pekala dekorasyon konusunda bize ilham verebilir. Pastel yeşil ve kum rengi gibi farklı alternatifleri de deneyebileceğinizi bilmenizde yarar var. Turuncu kanepe başlı başına iddialı bir mobilya olduğundan, geniş yüzeylerde turuncuyu artık tercih etmemeniz, örneğin duvar boyası ya da perde gibi, daha tedbirli bir davranış olur. Bu şekilde oturma odasında kanepeniz bir odak noktası oluşturmuş olur ve turuncuyu da müsrifçe kullanarak içinizi baymasını engellemiş olursunuz.

Söz konusu halı olduğu zaman, işin rengi biraz değişiyor. Eğer kanepenizle aynı tonda turuncu içeren bir halı bulabiliyorsanız, denemeye değer. Yukarıda ilk fotoğraftaki örnekten yola çıkarak söylüyorum bunu. Renklerle oynarken kimi zaman aynı tonları tutturmak önemlidir. Bu söylediğim daha çok farklı desenleri bir araya getirirken geçerli. Bazen de bir rengin farklı tonlarını kullanmak dekorasyona hareket getirir ve sıradanlıktan uzaklaşılmasını sağlar. Düz kumaşlar ve sade bir dekorasyon sırasında bu tip renk kullanımı daha çok öne çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner