Turuncu Ev Aksesuarlarıyla Dekorasyon

turuncu, yastık,

Turuncu eğlenceli, göze çarpan ve şaşırtan bir renktir. Şeftali, mercan, kiremit gibi pek çok farklı tonu sayesinde kullanım alanı geniştir. Turuncuyu hiç sevmeyenler olduğu kadar bu rengin tutkunları da vardır. Ancak çoğu kez bu tutkunlar bile, turuncuyu evde nasıl kullanmaları gerektiği konusunda kararsız kalabilirler. Bu rengin aksesuar ya da yan ürünler aracılığıyla evinizde nasıl yer alabileceğine dair fikir edinmek için buradaki örnekelre göz atabilirsiniz.

Tekstil ürünleri sadece turuncuyu değil, seçtiğiniz herhangi bir aksesuar rengini eve katmak için en etkili yollardan biridir. Kırlent, perde, masa örtüsü, halı benzeri ürünleri kullanarak turuncuya evde bir yer açılabilir. Mümkün olduğunca aynı tonun kullanılmasıyla dağınık ya da uyumsuz bir görüntünün önüne geçilebilir. Turuncu öne çıkmaya meyilli bir renktir. Örneğin koyu gri ile birlikte kullanıldığında hem bu renge yakışacak hem de iyice parlayacaktır.

Gri ile olduğu kadar kahverengi ile de turuncunun birbirini tamamladığını görebilirsiniz. Özellikle koyu kahvelerin arasında turuncu ferahlık ve enerji veren bir renk olacaktır. Turuncunun aslında en büyük avantajlarından biri nötr renklerle birlikte kullanıldığında aynı anda hem çok uyumlu hem de çok dikkat çekici olabilmesidir.

Turuncuya yer vermek istediğinizde listenize ekleyebileceğiniz aksesuarların başında abajurlar gelir. Seçtiğiniz abajurun dekorasyon tarzına uygun olmasına önem verin. Modern bir stiliniz varsa modern abajurlar, geleneksel tarzdaki bir dekorasyon içinse klasik abajurlar seçebilirsiniz. Abajur başlıkları da vurgu renginde olduğunda, örneğin turuncu, bu fazla yer kaplamayan aksesuarlar evinizde çok özel bir etki yaratabilir.

Her oda için tavsiye etmek mümkün olmasa da mutfak, banyo, çocuk odası gibi daha az vakit geçirilen odalarda turuncu perde kullanılabilir. Turuncu baskın bir renk olduğundan çok geniş yüzeylerde kullanımı diğer detayları örtebilir. Ya da rengin canlılığı sizi çabuk sıkılabilir. Eğer uzun süre gülümseyerek bakacağınıza eminseniz, elbette salon perdelerini de turuncu alabilirsiniz. Karar sizin.

Canlı ve iddialı bir rengi evde kullanmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, işe aksesuarlardan başlamak en güvenli yöntem olacaktır. Banyo aksesuarları, küçük halılar, puflar ya da duvar süslemeleri gibi detaylardan işe başlayabilirsiniz. İç sesinize kulak verin ve rengin odayı boğacağını hissettiğiniz an aksesuar kullanımını kesin. Sadece yastıklarınızın ve sehpa üzerindeki tabağınızın turuncu olması yeterli olabilir. Evdeki her aksesuarı turuncu seçmek zorunda değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner