Turuncu Duvar Dekorasyonu

turuncu,

Duvarları turuncu yapmaya kalkıştığınızda iki ayrı uçta ihtimal var. Ya rüya gibi bir oda olur ya da felaketle sonuçlanır. Güneşi, narenciyeyi, sıcağı temsil eden turuncu size neşe verebileceği gibi, doğru dekorasyon kuralları uygulanmazsa iç bayıcı ve göz yorucu olabilir. Turuncunun hangi renklerle, ne tür mobilyalarla ve aksesuarlarla kullanılması gerektiğine bir göz atalım.

Ton seçimi çok önemlidir. Turuncunun içinde sarı ve kırmızı vardır. Kırmızıya yakın turuncu biraz daha az riskli bir seçim olabilir.

Foto: interiorfurnituredecorating.com

Bej renkte olduğu gibi turuncuyu tepeden tırnağa evin her köşesinde kullanamazsınız. Turuncu uygulamalarda tutumlu davranmalı ve bütün duvarlar yerine bazı duvarları turuncuya boyamayı düşünmelisiniz. Çünkü turuncu duvarlar bütün odaya hakim olur ve mobilyayı ve aksesuarları bastırabilir. Çok pencereli, şömineli ya da ahşap dekorlu duvarları tercih ederseniz turuncuyu dengelemiş olursunuz.

Bir duvarı turuncuya boyuyorsanız bu zaten başlı başına bir dekorasyondur ve modern bir tarzınız varsa artık duvarda başka süslemeler yapmak için uğraşmayın. Bırakın bu cesur renk kendini göstersin. Aynı tonda aksesuarlar bulup rengi vurgulayabilirsiniz.

Elbette seçim sizin, dilerseniz geleneksel çerçevelerle duvarınızı doldurabilirsiniz ancak denge çok önemli. Çerçeve ve mobilya uyumunu, astığınız tabloların içindeki renkleri de hesaba katın. Odayı bir panayır yerine çevirmekten kaçının. Bakır ve kahverengi gibi sıcak tonlarda aksesuarlar turuncunun hakimiyetini dengeler.

Foto: picsdecor.com

Kahverengi, bej ya da beyaz mobilya ile duvarlarınızı dengeleyebilirsiniz. Mobilya rengini ne kadar doğal tonlarda seçerseniz hem o kadar turuncuyla iyi gider hem de ileride duvar rengi değiştiğinde mobilyanız kolayca uyum sağlar.

Evde Bisiklet Nasıl Saklanır?

Tasarımda Tekrarın Gücü

Yılbaşı İçin Şömine Süslemeleri

Bohem Tarz Dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner