Teras Şemsiye Modelleri

bahçe şemsiyesi, teras,

Teraslı bir ev havanın güzel olduğu günlerde dışarıda vakit geçirmeye imkan tanıdığından son derece keyifli olabilir. Terasınızı dekore ederken bahçe mobilyalarından faydalanabilirsiniz. Hava koşullarına dayanıklı, açık hava için üretilmiş mobilya ve aksesuar seçimleri yapmanız gerekir. Hava güzel bile olsa, ara ara yağmur yağabilir, rüzgar ve toz nedeniyle mobilyanın yıkanması, silinmesi gerekebilir. İşin bir de gölge kısmının düşünülmesi gerekir. Teras şemsiye modelleri arasından mobilyanıza uygun şemsiyeler seçerek terasınızda güneşten rahatsız olmadan oturabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz teras şemsiyeleri pek çok bahçe mobilya mağazasında rastlayacağınız şemsiyelere örnek modellerdir. Bumlu diye tabir edilen, yandan açılan şemsiyelerin yanı sıra şemsiye ayağına oturtulan ve düz biçimde açılan şemsiyeler de vardır. Ahşap ya da alüminyum ayaklı modeller arasından seçim yapmanız mümkün. Solda beyaz ve yeşil renklerde gördüğünüz lüks ahşap şemsiyeler Koçtaş‘tan, tanesi 149.90 TL. Bu fiyata şemsiye ayağı dahil değil, onu ayrıca satın almanız gerekiyor. Ortadaki sarı şemsiye Garden Art Home, telefon: (0216) 405 14 41. En sağda, kapalı halde gördüğünüz beyaz şemsiye Green Garden ürünü, telefon (0252) 358 70 40. Bu Bodrum ofisinin numarası, firmanın Bursa’da da ofisi var.

Az önce sözünü ettiğim, ayrıca satın alınabilen şemsiye ayaklarına örnekler görüyorsunuz. Mobilyanızla uyumlu olacak şekilde granit ya da ahşap gibi farklı farklı malzemelerden üretilmiş şemsiye ayakları bulabilirsiniz. Bu ayaklar Koçtaş‘ta 49 TL ile 99 TL arasında değişiyor.

Özel tasarımlı ürünlere meraklı olanlar için de elbette klasik teras şemsiye modelleri dışında bulabilecekleri ürünler olduğunu söyleyelim. Şezlong veya alçak bir oturma mobilyası için uygun olabilecek bu ürünler yine Green Garden katalogundan. Yukarıdaki paragrafta firmanın telefonunu bulabilirsiniz. Puf ya da minder benzeri oturma gruplarıyla da kullanılabilir.

Praktiker‘de 100 TL’ye satılan bu şemsiyeler de hem hesaplı hem de renkleriyle terasa hareket getirebilecek türden. Elde taşınan yağmur şemsiyelerini anımsatmaları benim hoşuma gitti. Bu şemsiyelerin renginde ya da renge uygun aksesuarlarla birlikte terasta sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner