Taş Duvar Dekorasyonu

taş duvar, taş kaplama,

Taş duvar dekorasyonuna binaların dış cephelerinde daha çok rastlansa da aslında iç mekanlarda da oldukça güzel uygulamalar yapılması mümkün. Doğal taş döşenen duvarların maliyeti yüksek olabilir ama şimdilerde taş duvar görünümü veren panel şeklindeki duvar kaplamaları sayesinde çok daha ucuza, taş görünümlü duvarlarınız olabilir.

Yukarıdaki fotoğraftaki taş duvar dekorasyonu panel kaplama değil. Taş, tuğla, fayans benzeri farklı malzemeler kullanılmış ve doğrusu profesyonel birinin elinden çıktığı da hemen belli oluyor. Renkler ve farklı biçimdeki taşların ortaya çıkardığı desen harika. Mavi tonlardaki taşların öne çıktığı duvarın önüne yerleştirilen kırmızı koltuk duvarı daha da öne çıkarıyor ama aynı zaman da koltuğun da böyle bir dekorasyon önünde kaybolmamasını sağlıyor. Duvarda göze çarpan lacivert halı da da tercih edilmiş böylelikle her parça birbiriyle belli bir uyum içerisinde olabilmiş.

Bu tip duvar dekorasyonlarını genellikle yazlık evlerde görüyoruz ama pekala kışlık evlerde de mutfakta, banyoda ya da salonda kullanılabilir.

Taş duvarların eve kattığı nostaljik hava dışında görsel olarak da fazla aksesuara gerek kalmadan evi güzelleştiren dekoratif özelliğini göz ardı etmemeli.

Taş duvarların diğer özelliklerini de es geçmeliyim. Bir kere çok farklı renk ve desen seçenekleri var. İkinci olarak bakım gerektirmiyor, kolay temizleniyor. Uzun yıllar renk atma, solma veya bozulma derdi olmadan kullanabiliyorsunuz. Doğal malzemenin diğer kimyasal ürünlere kıyasla daha sağlıklı olduğu da ortada.

Yazının başında taş görünümlü ama aslında fiberglas ya da polyester malzemeden üretilen plakalardan söz etmiştik. Bu tip duvar kaplamalarıyla evde sanki doğal taş döşenmiş bir duvar görünümü yaratabilirsiniz. Doğal taşta olduğu gibi bu ürünlerde de çeşitli desenler mevcut ve üretiminde insan sağlığına zararlı bir madde kullanılmıyor. Temizlik ve dayanıklılık konusunda son derece iddialı olan taş duvar kaplamalarını bahçede ya da evin içinde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner