Suya Dayanıklı Duvar Kağıdı: Eternowall

banyoda duvar kağıdı, duvar döşeme, eternowall duvar kağıtlarını, suya dayanıklı duvar kağıdı, suya dayanıklı duvar süsü, suya dayanıklı eternoduvar kağıdı,

Banyolar için duvar kağıdı uygulamasından söz edilirken genellikle temkinli davranılır. Suyla temas eden duvarlara duvar kağıdı döşenmemesi tavsiye edilir. Oysa artık, belki de dünyada ilk kez, duş ünitesinin içi de dahil olmak üzere, bir banyonun bütün duvarlarını duvar kağıdı ile kaplamak mümkün. Çok katmanlı yapısıyla, ürünün yüzeyinden duvara su geçirmeyen Eternowall, dekoratif oluşunun yanı sıra kullanışlı yapısıyla mekanlarda işlevselliği ve estetiği buluşturuyor.

banyoda-duvar-kagidi

Eternowall duvar kağıtlarını suya dayanıklı kılan teknik özelliklere bir göz atacak olursak: duvar kağıtlarının üstü, flalat dahil sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen vinil dokuya sahip. Ürünlerin alt katmanı duvara yüksek tutunma özelliği veren fiberlerle kaplı. Ara katmanlar ise non-woven dokusu içeriyor, duvar kağıdına su geçirmeme ve darbelere dayanıklılık özelliği veriyor. İşte tüm bu teknik özellikler sayesinde banyoda ve diğer ıslak mekanlarda, rahat ve güvenli bir şekilde duvar kağıdı uygulaması yapılabiliyor.

duvar-kagidi-modelleri

Peki, bu ürünler suya ‘ne kadar dayanıklı’ diye merak edecek olursanız, suyun en yoğun olarak kullanıldığı duş duvarlarında bile Eternowall ürünleri sorunsuz bir şekilde uygulanıp kullanılabiliyor. Suyun yanı sıra Eternowall ayrıca, nem ve buhara karşı da yüksek dayanıklılığa sahip ve sauna, spa merkezi gibi bölgelerde de sorunsuzca uygulanıyor.

Nem ve rutubeti önleyen yapısıyla aynı zamanda izolasyon malzemesi görevi gören bu duvar kağıtlarının üzerine direk seramik uygulamak da mümkün. Seramiklerde derzlerin arasından geçecek olan suyu bloke etme özelliğiyle seramiğin altına da döşenebilen Eternowall, duvarlarda tek başına, seramiklerle kombinasyon yapılıp, birlikte kullanılarak veya seramiğin altında izolasyon malzemesi görevi görecek şekilde birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

suya-dayanikli-duvar-kagidi

Uluslararası Sertifikalar

Duvar kağıdı yüzeyinden uygulandığı duvara 10 yıl boyunca su geçirmeme garantisi olan Eternowall , EOTA’nın (Avrupa Birliği Teknik Ürünler Onaylama Kurumu) testlerini başarıyla geçmiş bulunuyor. Avrupa ve İsveç’te inşaat sektöründe tüketicileri mağdur etmemek adına çalışan çok önemli bir belgelendirme kuruluşu olan ve İsveç hükumeti tarafından görevlendirilen SP Sitac’ın onayından geçmiş olan Eternowall, ayrıca İsveç Sigorta firmaları tarafından da onaylı. Yüzde yüz su geçirmeme garantisine sahip bir ürün olarak banyolarda tercih edilmesi son kullanıcılara gönül rahatlığıyla öneriliyor.

Tüm bunlarla birlikte, Avrupa Birliğinin çevre ve sağlığı koruyan, risk oluşturmayan ürünler için belirlediği çeşitli yükümlülükleri yerine getirmiş olan ürünler için verilen CE kalite belgesi de bulunan Eternowall, İsveç’te iç dekorasyonda kullanılabilmesi için onay verilen malzemelerin aldığı P etiketine de sahip.

İletişim Bilgileri

Eternowall duvar kağıtlarını ‘HD GROUP‘ bünyesinde, Bağdat Caddesi’nde bulabilirsiniz. Telefon: 0 216 577 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner