Su sesi ile dinlenen ev

aksesuar şelale, aksesuar şelale ev süsü, aslan aĞzi, aslanağzı, aslanagzı mobilya modelleri, balkon dekorasyon, balkon dekorasyon su şelalesi, balkon dekorasyonu, balkon şelalesi, banyo öncesi sonrası, banyo öncesi sonrasi tadilat,

Su sesi dinleyerek huzur bulmak eski yunanlılardan beri kullanılan bir yöntemdir. Sonrasında roma uygarlığı çok sık kullanmıştır. Su ile dinlenmeyi ise Osmanlı ciddi bir şekilde geliştirmiş ve bunu bir bilim dalı haline getirmiştir. Osmanlı bilindiği gibi gittiği her kültüre mutlaka bir hamam yapmıştır.

Bu hamamların içinde gerek dinlenme yerlerinde gerekse aslan ağzı gibi hamam içinde hep su sesleri yankılanır. Su sesi dinlendirici ve huzur verici olmasından kaynaklı birçok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Evlerimizde de mini şelaleler ile bu su sesinin dinginliğini elde edebiliriz. Evin herhangi bir odasına konmuş olan suni şelale yavaşça çıkardığı o dinlendirici sesi ile huzur bulmamızı sağlar.

Bu konuda batı ülkelerinde ciddi bir şekilde su sesi ile dekorasyonlar sağlanmaktadır. Batı su sesini bizim gibi toplumlardan yeni edindiği için şimdi her evde su şelalesi gibi alternatif dekorasyonlar görebilirsiniz. Özellikle dinlendiğimiz yerler olan salonlarımız veya oturma odalarımızda su sesi bize çok iyi geleceğinden değişik bir su sesli aksesuar edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner