Siyah Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

evim şahane çocuk odası kız, siyah,

Siyah renk yatak odası dekorasyonu kulağa iç karartıcı gelse de aslında görsel olarak son derece iyi sonuçlar almak mümkündür. Yatak odasını modern ve şık gösterir. Beyazla ya da bej renkle birlikte harmanlandığında yeterince aydınlık duygusunu da alabilirsiniz. Siyahın bir diğer güzel özelliği de araya katacağınız, çarpıcı renkte birkaç parça aksesuarla son derece yaratıcı bir dekorasyona imza atılabilecek olmasıdır.

Foto: interiordesignpic.com

Duvar ve Zemin

Yatak odanızın siyah renkte olmasında kararlıysanız, adım adım en iyi düzenlemeyi nasıl yapabileceğinize geçelim. İlk olarak duvarlarınız ve zemininiz hakkında, mobilyanız içeri girmeden bir karar vermeniz gerekiyor. Siyah bir dekorasyona en çok gidecek duvar renkleri beyaz, bej ve gri tonları olacaktır. Çarpıcı bir dekorasyon olmasını istiyorsanız moru da deneyebilirsiniz! Ancak mobilyanın siyah ağırlıklı olacağını düşünerek duvarda açık renk tercih etmeniz daha az riskli olur diyebiliriz.

Zeminde açık renk parke kullanıp üzerine siyah ve gri tonlarında bir halı kullanabilirsiniz. Oda halı kaplanacaksa açık renk, duvarla uyumlu tonda bir halı seçilmeli. Geniş bir alan halı kaplandığında desenlerin iri olması ve çok göz almaması daha iyi olur. Yatak odası diğer odalara kıyasla az kullanılan bir oda olduğundan açık renk halı kullanmakta zorlanmazsınız. Zemin ve duvar renkleri ile ilgili buradaki fotoğraflardan fikir edinebilirsiniz.

Eğer zemin koyu renk ise ve değiştirme şansınız yoksa büyük açık renk bir halı kullanarak zeminin bu koyuluğunu bastırabilir ve siyahın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Mobilya

Siyah bir yatak odasının en belirgin özelliği elbette mobilyanın siyah renkte seçilmesi olacaktır. Dolap, tuvalet masası, yatak başı, komodin gibi odanıza yerleştireceğiniz mobilyayı siyah renk ağırlıklı tercih etmelisiniz. Ağırlıklı diyoruz çünkü kapkara bir oda yerine beyazla birlikte harmanlanmış olması zaman içinde içinizi sıkmasını önler. Beyaz puf, siyah-beyaz dolap gibi odayı aydınlatacak parçaları dekorasyona katmakta fayda var.  Takım mobilya almayıp farklı parçaları bir araya getirmeye kalktığınızda dikkat etmelisiniz. Siyahlar arasında ton farkı olabilir. Siyahın tonu olmaz diyebilirsiniz ama her firmanın kullandığı malzeme, boyama biçimi ve kullandığı boya farklı olduğundan böyle bir ayrıntı ortaya çıkar. Giysilerinizden pay biçin. Siyah keten eteğinizle siyah ipek bluzu yanyana koyduğunuzda aynı tonda değillerdir.

Aksesuar

Siyah renk zaman içerisinde gözünüze çok koyu görünmeye başlarsa, odanızı renklendirmek için her zaman aksesuarlara başvurabilirsiniz. Dilerseniz krımızı dilerseniz mor, dilerseniz turkuvaz rengini kullanarak odayı her zaman canlandırabilirsiniz. Yatak örtülerinizi, abajurlarınızı, duvara asacağınız bir çerçeveyi bunun için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner