Siyah Mutfak Dolapları ile Dekorasyon

siyah,

Mutfağa vurucu ve şık bir görünüm kazandırmak istiyorsanız renk paletinde kontrastı artırmak en iyi yöntemlerden biridir. Siyah mutfak dolapları ve koyu renk bir mutfak adası gibi öğeler mutfağa şıklık katacak, modern tarzda bir mutfak dekorasyonu anlamına gelir. Yine de kendinizi sınırlamayın. Siyah mutfak dolapları ile klasik tarzda bir mutfak da düzenleyebilirsiniz.

Siyahın gösterişli ve baskın özellikleri mutfağınızda da aynı etkiyi yaratmaya devam edecektir. Siyah renk mutfak dekorasyonu ile sıcak bir mutfaktan ziyade mesafeli ama oldukça temiz ve ihtişamlı görünen bir mekan elde etme olasılığı daha yüksektir.

Davetkar ve içinizi ısıtacak bir mutfak düzenlemek istiyorsanız aksesuarlarınızı bu yönde seçmeli ve mutfak aydınlatmasına da özen göstermelisiniz. Dolapların ya da duvarların bir bölümünde vurgu rengi kullanmak işe yarayabilir.

Hiç kimsenin mutfağımda sıcak bir atmosfer istemiyorum diyeceğini sanmıyorum. Siyah rengin yanına insanın içini açan ve hatta mutfakta aralardan çıkarak göze çarpacak canlı ve parlak renkleri kullanmak işe yarayacaktır. Mutfağınızın neşeli bir tarafı olduğunu bu şekilde vurgulayabilirsiniz. Renkli bir sandalye, kilim desenli bir mutfak halısı ya da renkli bir su ısıtıcı bu görevi görebilir.

Siyah mutfak mobilyası kullanacaksanız elbette siyah beyaz mutfak dekorasyonu için iyi bir fırsat yakalamış olursunuz. Damalı yer karoları, beyaz duvarlar ve beyaz bir mutfak tezgahı gibi öğeler bir araya geldiğinde şık ve özel tasarımlı bir mutfak ortaya çıkabilir. Bununla birlikte siyah mutfak dolapları demek her zaman mutfak siyah beyaz olacak anlamına gelmez.

Beyaz karolar yerine bej, toprak rengi ya da fildişi yer karoları veya ahşap bir zemin siyah mobilyalarla yine kontrast oluşturacak ama beyazdan daha sıcak duracaktır. Duvar rengi için de yine aynı renk kartelasından yararlanabilirsiniz.

Siyah mutfak dolapları İskandinav tarzı mutfaklarda kontrast yaratmak ve mutfağa derinlik katmak için sıkça kullanılır. Duvarların açık renk olması ve metalin yanı sıra ahşabın da göze çarpması bu tarz mutfakların genel özellikleri arasındadır. İskandinav tarzı mutfak örneklerini burada inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner