Siyah Duvar Dekorasyonu Örnekleri

siyah duvar, siyah duvar kağıdı,

Duvarlarınızı siyaha boyamayı hayal etmek bile cesaret gerektiriyor öyle değil mi? En iyisi iyi uygulanmış örneklerden yola çıkmanız olacaktır. Burada bolca siyah duvar dekorasyonu örnekleri bulacaksınız. Yüksek tavanlı ve bolca doğal ışık alan evlerde siyah duvar uygulaması biraz daha kolay görünüyor. Eğer kontrast renklerden ve doğru aksesuarlardan yararlanabilirsiniz küçük mekanlarda da modern ve güçlü bir etki ortaya çıkarabilirsiniz. Örneklere bir göz atıp bu düşüncenizde ısrar edip etmeme konusunda karar verebilirsiniz.

Duvarların dışında hiçbir noktada siyah rengi kullanmamayı başarırsanız, dar bir banyoda da siyah duvar uygulaması yapılabilir. Ancak burada pencerenin büyüklüğüne ve içeriyi nasıl da aydınlattığına dikkat edin.

Burada sadece tek bir duvarı siyah boyama fikri de düşünülebilir. Her duvarın aynı renk olması gibi bir zorunluluğunuz yok. Bu şekilde odanızı fazla da karartmamayı garantilemiş olursunuz.

Bol ışık alan, beyaz kumaşlarla döşeli bir yatak odasında pencere duvarlarını siyah düşünebilirsiniz. Oda yeterince aydınlık ve duvarlar insanı boğmuyor. Siyahın lüksle bağdaştığı da bir gerçek. Vintage mobilyalar, kristal avizeler ve aynalar bu renkle kullanıma çok elverişli.

Doğru parçalar bir araya getirildiğinde siyah bir duvarın odayı şıklaştırmaması için hiçbir neden yok. Burada tavan lambası, koltukların rengi, açık tonlardaki halı ve tabii kontrast yaratan raflar gözden kaçmamalı. Cam masa ve ince raflar, siyah duvarı ortaya çıkarıyor ve mobilya kalabalığı önlendiği için odada kapalı bir atmosfer oluşması engelleniyor.

Siyah duvar boyası yerine desenli bir siyah duvar kağıdını da tercih edebilirsiniz. Desenli duvar kağıtları boyaya kıyasla daha dekoratif duracaktır.

Özellikle zemini kullanarak yani yer döşemesinde kontrast tercih etmeniz siyah duvarın kasvetli havasını söndürebilir. Siyahla birlikte açık renk ahşap döşeme ve mobilyalar kullanılabilir.

Siyah genellikle odalara resmi ve ölçülü bir hava verir. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi siyah bir duvarın yanında hangi dekorasyon öğelerini ya da aksesuarları öne çıkardığınıza bağlı olarak bu fotoğraftaki gibi modern bir çalışma köşesi de oluşturabilirsiniz. Sarı rengin pek çok kez aksesuarlarda kullanıldığını gördük. Anlaşılan sarı siyahın koyuluğunu kırmak için en uygun aksesuar renklerinden biri.

Daha ağır, klasik ve ölçülü bir dekorasyon. Beyaz berjerle birlikte duvarda kontrast yaratan tablolar ve tabii ki açık renk zemin duvarın rengini doğallaştırıyor.

Desenli siyah duvar kağıtlarına güzel bir örnek daha. Banyoda siyah ve beyazın uyumuna da iyi bir örnek olmuş. Beyaz banyo küveti ya da pencere çerçeveleriyle kontrastı kolay bir biçimde oluşturabilirsiniz.

Yine şık bir köşe. Açık renk zemin ve açık renk tekli koltuk burada daha sportif bir tarzda bir araya getirilmiş. Metal ve cam aksesuarları siyah duvar dekorasyonunda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner