Siyah Beyaz Yer Döşemeleri Örnekleri

döşeme, siyah beyaz, zemin,

Siyah beyaz yer döşemesi deyince aklıma hemen siyah beyaz karolarla döşnemiş, damalı mutfaklar geliyor. Gerçekten de siyah beyaz yer döşemesi deyince en yaygın kullanımının banyoda ya da mutfakta olduğunu görüyoruz. Oturma odalarının daha sıcak olması tercih edildiğinden ve bütçe de düşünelerek, salonlarda taş ya da fayans pek tercih edilmez. Gerçi şimdilerde PVC yer döşemeleri sayesinde ahşap ya da taş görünümlü bir zemin elde etmek hem pratik hem de hesaplı.

İster mutfakta olsun ister antrede siyah beyaz karolar döşendikleri mekanı hem modern hem de nostaljik bir havaya bürüyorlar. Bu da bu tip bir zeminle ilginç ve görsel açıdan zengin bir dekorasyon elde edilebilmesi demek.

Siyah beyaz zeminli bir odada hangi renkler kullanılmalı?

Her iki renk de pek çok farklı renkle birlikte bir araya gelebilecek çok özel renkler. Ancak zemin siyah beyaz olduğunda öne çıkan aksesuar ve kumaş renklerinin kırmızı, turkuvaz, mavi ve yeşil olduğunu görüyoruz. Mobilya siyah, beyaz ya da kahverengi iskeletli olabilir. Duvarlarda beyaz, ekru ya da bej gibi açık renkleri tercih etmek aksesuar ve mobilyada renkleri daha özgürce kullanmanızı ve tarzınızı daha iyi yansıtmanızı sağlayabilir.

Bu fotoğraflarda karo yerine siyah beyaz PVC ve halı döşemelerini de görüyorsunuz. Tercih ettiğiniz malzeme ne olursa olsun, zeminde kullanılan bu iki rengin odaya bambaşka bir atmosfer getirdiği bir gerçek. Büyük karoları ya da çizgili desenleri tercih ederek çok özel bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner