Siyah Beyaz Çocuk Odaları

advanced excerpt, altın gerdanlık, erkek cocuk odası, kız çocuk odası, quick-adsense, wp-noexternallinks,

Siyah beyaz dekorasyonun çocuklar söz konusu olunca kulağa iç karartıcı geldiğini biliyorum. Yine de bazı siyah beyaz çocuk odası örneklerini görünce ne kadar şık ve sevimli olduklarına inanamadım ve sizlerle de paylaşmak istedim. Çocukların renkli dünyası ister istemez bu iki renge aksesuar olarak katılıyor ve çok özel mekanlar ortaya çıkabiliyor.

Siyah beyaz oda fikrinden yola çıksanız bile bu, odada başka hiçbir renk olmayacak anlamına gelmez. Örneğin ahşap zemin siyah ve beyazın soğukluğunu kırarak odaya daha sıcak bir hava katacaktır.

Siyah beyaz ikilisini nerelerde kullanabileceğinize gelince, halı, mobilya, duvar kağıdı, perde gibi odada en çok göze çarpan belli başlı öğelerde bu iki rengi kullanabilirsiniz. Çocukların renkli oyuncakları, duvar resimleri ve birkaç parça minik mobilya zaten çocuk odasına gereken canlılığı katacaktır.

Küçük veya ışık almayan çocuk odalarında duvarların açık renk olması, hatta mobilyaların da beyaz seçilip yatak örtüsü, perde ve halı da siyah beyaz kullanılması odanın karanlık olmamasını sağlayacaktır.

Hiçbir aksesuar rengi kullanmadan, tümüyle siyah beyaz bir çocuk odası düzenlemek isteyenler ağırlığı desenlere verebilirler. Puantiyeli, çiçekli veya resimli yüzeyler siyah beyaz olsa bile fazla sert görünmez.

Duvarlardan birine siyah beyaz ama çocukların dünyasına uygun bir resim içeren büyük boy bir poster ya da duvar panosu asılabilir. bana kalırsa böyle bir duvar panosunun biraz renk içermesi odayı daha iyi gösterebilir ama bu tamamen sizin ve çocuğunuzun nasıl bir odayı daha çok seveceğine bağlı.

Siyah beyaz mobilyalarla birlikte her zaman bir de aksesuar rengi seçip odaya enerji katmanız mümkün. Mavi, yeşil, kırmızı, sarı ya da pembe gibi pek çok canlı renk siyah beyaza yakışacaktır. Pek çok kişi siyah beyaz çocuk ya da bebek odası düzenlerken duvarları pastel bir renkte boyayarak odanın fazla koyu görünmemesini sağlar.

Renkli duvar dışında çocuğun çizdiği resimleri çerçeveleterek duvarı süslemek duvarda en az renkli boya güzel ve göz alıcı bir etki yapacaktır. Çocuğunuzun çizdiği resimlerin yanına sevdiği karakterlerin, hayvanların resimlerini dergilerden keserek ya da posterlerini alarak çerçeveletebilirsiniz. Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu ile ilgili daha önce verdiğimiz ayrıntılı bilgiler duvar süslemede size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner