Siyah Banyo Dekorasyonu

banyo mobilyası, siyah,

Siyah banyo dekorasyonu zevkli bir macera olabilir. Karanlık ve sıkıcı bir sonuç almamak için ilk olarak bir tema belirleyip, ayrıntılara özen göstermeniz gerekir. Banyoda siyah nerelerde kullanılacak, vurgu rengi olacak mı, ne tarz aksesuarlar yer alacak baştan belirlemelisiniz. Ne yaptığınızı bilerek hareket edip, işi oluruna bırakmamak siyah banyonun gösterişli bir mekana dönüşmesini kolaylaştırır.

luks-banyo

Siyahın neleri çağrıştırdığına bakarak, kendinize bir tema belirleyebilirsiniz. Banyo yıldızlı bir geceyi andırabilir ya da lüksü, zenginliği ve resmiyeti çağrıştıran bu renk, banyonuzu lüks bir parti mekanı gibi düşünmenizi sağlayabilir. Tam tersi bir bakış açısıyla, siyahın sadeliği, minimalist ve modern bir tarzı çağrıştırdığını da düşünebiliriz. Fazla süse gerek kalmadan bu rengi kullanarak çarpıcı sonuçlar alınabilir.

kucuk-banyo

Aydınlatma

Banyonuzun siyah renk için uygun olup olmadığına ilk olarak banyonun ne kadar ışık aldığına bakarak karar verebilirsiniz. Eğer banyoda pencere yoksa, banyo apartman boşluğuna vs. bakıyorsa, bu durumda siyah duvar seçeneğini elemelisiniz. Duvarları açık renk boyayıp, zemini ve banyo dolabını siyah seçmeniz daha doğru olur. Büyük pencereli ve bol ışık alan banyolarda, duvarda siyah kullanma konusunda daha cesur olunabilir.

banyo-dolabisiyah-duvar

Duvarda Siyah

Sadece banyo için değil, evin herhangi bir odası için siyah duvar boyası seçmek, sık rastlanan bir durum değildir. Mekanın kararacağı, siyahın bütün ışığı emeceği düşünülürse, karanlık oda kurmak istemediğiniz sürece, siyah boyayı kullanmak akla yatkın görünmez. Gerçekten kararlıysanız ve sabah banyoya girdiğinizde, içinizi sıkmayacaksa tek bir vurgu duvarı siyah olabilir. Örneğin duş teknesinin duvarları siyah fayans kaplanabilir ya da aynanızın asılı olduğu, lavabo duvarı da siyah renkle vurgulanabilir.

siyah-fayanslardesenli-fayans

Siyah Fayanslar

Siyah boya yerine banyo zemini ve duvarlarında siyah doğal taş ya da siyah fayans kullanmak daha avantajlı bir seçim olabilir. Boyanın daha donuk durma ihtimaline karşın, fayansların parlaklığı, deseni veya dokusu banyoyu daha enerjik gösterir. Geniş bir alanda siyah renk kullandıktan sonra küvet, lavabo ve hatta banyo dolabı benzeri banyo eşyalarının beyaz olması kontrast yaratır ve siyahı dengeler.

koyu-renk-banyolar

Temizlik

Genel olarak banyoda siyah renk, diğer açık renklere göre daha kullanışlı sayılır. Siyah, lekeleri daha az gösterir. Ancak bu biraz da kullanılan malzemeye bağlıdır. Parlak ve yansıyan yüzeylerde, siyah da olsa toz hemen görünür. Parmak izi ya da ayak izi, bazı siyah yüzeylerde daha çok göze batabilir. Ne renk olursa olsun, kolay silinen ve çabuk kuruyan banyo malzemeleri satın almak en doğrusudur.

vurgu-rengi

Aksesuarlar

Konu aksesuar olunca, siyah bir banyoyu süslemekten daha zevklisi yoktur herhalde. Gümüş, bakır ya da altın rengi metal aksesuarlar, desenli lavabo tezgahı, granit veya mermer doğal taş malzeme, süslü ayna çerçeveleri, cam aksesuarlar veya siyah banyoda öne çıkacak parlak bir renk gibi pek çok alternatifiniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner