Şık Bir Görünüm İçin Minimalist, Modern Salonlar

Aydınlatma, minimalist,

Evlerinde işlevselliğe önem verenler için şu ara modern dekorasyon tarzı en çok tercih edilen tarzlardan biri. Üstelim modern tasarımların temiz ve sade görünümleri dağınıklıktan ve stresten uzak yaşam alanları vaadediyor. Minimalist ve modern tarzda dekore edilmiş bir salonunuz varsa eve gitmek için can atmakta haksız sayılmazsınız. Hatta evinizin insana kendini ne kadar iyi hissettirdiğini göstermek için sık sık misafir ağırlamak bile isteyebilirsiniz. Hafif, sakin ve üstelik temizliği de kesinlikle daha kolay olacak bu tip modern ve minimalist stildeki salonlara daha geniş bir açıdan bakalım.

MİNİMALİZM

Beyaz rengin eve aydınlık katacağı ve ferahlık getireceği kesindir. Üstelik doğru mobilyalarla eşleştirdiğinizde sonuç kusursuz olabilir. İşlevi olmayan eşyalara ve fazla aksesuara minimalist bir salonda fazla yer vermemelisiniz. Bunun yerine eşya seçiminde ya da aydınlatmada modern tasarımlara yer vererek fark yaratmayı deneyebilirsiniz. Salonun merkezinde yer alacak göz alıcı bir orta sehpa modern bir salon için yeter de artar bile.

MODERN SALON

Beyaz rengin yanı sıra gri ve siyahın da kullanılması bu tarz salonlarda sade ama ölçülü bir atmosfer doğuracaktır. Salonu vazolarla, biblolarla ya da yapma çiçeklerle süslemek yerine bu fotoğraftaki gibi ilginç bir lambader ya da hafif desenli bir duvar kağıdı seçmeniz hem sadeliği korumanızı hem de şıklıktan ödün vermemenizi sağlayabilir.

BASİT BİR YAŞAM ALANI

Adı üzerinde, temel ihtiyaçların karşılandığı, kullanılmayacak ya da gözü yoracak hiçbir ögeye yer verilmeyen, sade, basit bir yaşam alanı. Ancak bu temel eşyaların hiçbir özelliği olmayacak değil tabii. Biçimleri, işlevleri, renkleri ve kaliteli malzemeleriyle seçeceğiniz her türlü mobilya ile dilediğinizce şık bir salon yaratma imkanınız her zaman var.

Aydınlatmanın önemini sakın küçümsemeyin. Doğal ışıktan sonuna kadar faydalanmaya çalışın ve pencereden girecek ışığa bolca yer açın. Bunun dışında spot aydınlatmalar, ışığın şiddetini ayarlayabildiğiniz LED lambalar modern bir eve yakışacaktır.

MODERN RENKLER

Belki siz de benim gibi düşünüyorsunuz: modern ve minimalist tarz hoşunuza gitmesine rağmen canlı renklerden nasıl vazgeçeceğinizi bilmiyorsunuz. Aslında renkleri tamamen terk etmek zorunda değilsiniz. Yukarıdaki iki fotoğrafta canlı renk uygulamalarına çok güzel örnekler görüyorsunuz. Gri bir dekorasyonda ortama neşe katan fıstık yeşili bir koltuk ya da tek bir duvarınızın kırmızı olması sanırım iştahı köreltmeye yetecektir.

Unutmayın ki önemli olan yaşadığınız mekanın sizi yansıtabilmesi. Buradaki önerilere harfi harfine sadık kalmak zorunda değilsiniz. Kendi tarzınızı yansıtmaktan çekinmeyin.

Bu son derece sade ama modern çizgilerle dekore edilmiş salonda hardal rengi bir dolap ve bu rengi tamamlayan yeşil halı modern dekorasyon stiline renkleri nasıl dahil edebileceğinizin en iyi örneklerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner