Sıcak Ev Dekorasyonu İçin Renklere Başvurun

sıcak ev,

Bazı evler içeri girer girmez insanı kucaklar. Orada vakit geçirmek ister, rahat edersiniz. Bazı evlerde ise insan kendini diken üstünde hisseder. Bir türlü aradığı sıcaklığı bulamaz. Kendi salonunuz için böyle hissediyorsanız bu duruma hemen müdahale etmelisiniz. Eviniz sizi yansıtmalı, sizi kucaklamalı ve dahası kendinizi iyi hissettirmelidir.

Yukarıdaki fotoğrafta sözünü ettiğim sıcak evlerden birine örnek görüyorsunuz. Duvarlar beyaz, zemin açık renk parke, köşe takımı kırık beyaz ve bu kadar ‘renksizliğe’ rağmen son derece sıcak ve çarpıcı bir köşe.

Burada işin sırrı aksesuarlarda, daha doğrusu renkli aksesuarlarda. Canlı renkler, farklı desenler ustalıkla bir araya getirilmiş ve işte sonuç ortada. Halı, yastıklar ve elbette duvardaki nefis tablo bu güzel görüntüye ayrı ayrı katkıda bulunuyorlar.

Aksesuar kullanımının ne kadar önemli olduğunu ve evinizde büyük ölçüde değişiklik yapmanıza imkan verdiğini unutmayın. Salonunuz size ruhsuz geliyorsa bunun çözümü mutlaka pahalı mobilyalar almak ya da koltuk takımını değiştirmek değildir. Tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi belki de biraz renge ihtiyacınız vardır.

Burada pek çok renk bir arada kullanıldığı halde ortaya karmaşık ya da zevksiz bir görüntü çıkmamış. Aksine son derece ahenkli bir uygulamadan söz ediyoruz. Bunun başlıca nedeni renklerin geniş yüzeylerde değil de, küçük aksesuarlarda kullanılmış olması. Duvar, zemin, kanepe gibi geniş alanlar olabildiğince açık renk tercih edilmiş ve aksesuarlar için adeta bir tuval görevi görüyorlar.

Evde canlı renkleri kullanmaya yeni başlıyor ve bu konuda kendinizi deneyimsiz hissediyorsanız işe aksesuarlardan başlamak en doğrusudur. Kırmızı bir kanepeyi değiştirmek ya da evin geri kalanını ona uydurmak zordur. Oysa kırmızı yastıklarla abajurları eşleştirmek daha kolaydır. Üstelik hoşunuza gitmediği an yastıklarınızı farklı bir renkle kolayca değiştirebilirsiniz.

Her ne kadar ev aksesuarlarını ön plana çıkarıyor olsam da, konu başlığının ‘renkler’ olduğunu hatırlatmalıyım. Fotoğraftaki yastıklar açık renkli ve duvardaki tablo da siyah beyaz olsaydı, bu salonun atmosferi bambaşka olacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner