Sarı ve Altın Renginin Uyumu

altın rengi, Sarı,

Sarı rengi dekorasyonda kullanmak zor olabilir. Bu parlak renk tüm dikkatleri üzerine çeker ve eğer dozajı ayarlanmazsa göz yorucu olabilir. Sarı rengi dekorasyonda daha rahat kullanabilmek için altın renginden faydalanabilirsiniz. Sarının uçarılığını dengeleyen altın rengi ile şık ve göz alıcı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Altın rengi ve sarı birbirlerine çok benzer ancak ikisinin farklı farklı etkileri vardır. Altın rengi parlak, zenginliği ve ihtişamı temsil eden, klasik tarz dekorasyonda daha çok kullanılan bir renktir. Öte yandan güneşin rengi sarının daha enerjik ve modern bir görünüm ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu zıtlık sizi yanıltmasın. Altın rengi aksesuarların modern tasarımlı odalarda kullanıldığına sık sık şahit oluyoruz.

Beyaz yemek odası takımıyla son derece şık bir yemek odası altın rengi ayna ve sarkıt lamba ile tamamlanmış. Yemek odasındaki her parçanın özenle seçildiğine hiç kuşku yok. Ancak en çok dikkat çeken aksesuarın hemen arkadaki civciv sarısı perdeler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yemek odasına ışık kattığını, altın rengi aksesuarlarla ve kahverengiyle birlikte oldukça uyumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Sarının pastel tonları, örneğin sarısı fazla krem rengi tonları duvarda kullanmak için uygun olabilir. Ancak sarının parlak tonlarını duvar gibi geniş yüzeylerde kullanmak risklidir. Böyle bir duvar rengi ile oda düzenlemek son derece zor olabilir. Fazla göze batmayan ama içinde renk olan bir dekorasyon için sarının açık tonlarını altın rengi aksesuarlarla kullanabilirsiniz.

Mavi tonlarını kahverengi ve altın sarısı ile birleştiren klasik tarz salonda açık renk yastıklar adeta ışık kaynağı gibi dekorasyona aydınlık katmış. Klasik tarza sarının yakışmayacağını düşünenlerin bu fikirlerini gözden geçirmelerini sağlayabilecek bir örnek.

Çalışma masasının arkasındaki sarı koltuk ve altın sarısı aksesuarlar bu çalışma köşesini kesinlikle ilham verici bir mekana çevirmiş. Sarı koltuk enerjiyi ve yaratıcılığı temsil ederken altın sarısı ortama ağırlık ve lüks katmış.

Sarı rengi kullanmak için uygun odalardan biri de yatak odası olabilir. Yatak odasının genelinde açık ve nötr renkler kullanıp aksesuarları kullanarak sarıyı ve altın rengini odaya katabilirsiniz. Ayna, tablo, perde, yatak örtüsü, yastık, puf benzeri pek çok aksesuar yatak odası düzenlerken odanızı süslemek için kullanabileceğiniz aksesuarlara örnek olarak verilebilir. Sarıyı dengeli ve tutumlu bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Sarının fazlası, enerjisiyle yatak odasının huzurlu ortamını bozabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner