Şarap Rengi Koltuklarla Dekorasyon

bordo, şarap rengi,

Şarap rengi de denilen bordo, koltuk rengi olarak sıkça karşımıza çıkar. Özellikle deri koltuklarda çokça tercih edilen renklerden biridir. Şarap rengi koltuklarla pek çok farklı tarzda salon düzenlemesi yapılabilir. Küçük salonlar için koyu ve odayı karartabilecek bir renktir ama tamamlayıcı renkler dikkatli seçilirse, şarap rengiyle hem şık hem de ferah bir salon dekorasyonu yapılabilir.

sarap-rengi-koltuklar

Salonunuz yeterince geniş değilse ve şarap rengi bir koltuk takımını gözünüze kestirdiyseniz nötr renklerle koltuklarınızı tamamlamanızda fayda var. Açık kahverengi, açık taba rengi, fildişi ve altın rengi aksesuarlar bordo koltuklarınızın salonu olduğundan küçük göstermesini engeller.

Açık taba rengi halı, bej rengi duvar ve fildişi ile altın renginin kullanıldığı perdeler, şarap rengi bir koltuk takımı için doğru seçimler olacaktır.

beyaz-bordo-yemek-odasi

Bordo koltuklarınız ile birlikte sadece nötr renkleri kullanmak istemiyor ve ortama biraz daha sıcaklık katmayı düşünüyorsanız, avcı yeşili, fildişi ve altın renginin bir arada kullanıldığı bir renk şemasını değerlendirebilirsiniz.

modern-koltuk

Bordo koltuklarınızın olduklarından daha çarpıcı ve modern görünmeleri içinse bembeyaz duvarlar ve salonun geri kalanında da siyah beyaz bir renk şeması kullanabilirsiniz. Adeta siyah beyaz bir tablodaki tek renkli eşya olarak bordo koltuklar öne çıkacaktır. Perde seçiminde siyah, beyaz ve bordonun bir arada kullanıldığı bir model bordo koltukları yalnız kalmaktan kurtarır.

iskandinav-tarzi

Bordonun tamamlayıcı rengi ise mavidir. Mavi bir halı ya da perde veya büyük bir duvar süslemesi, şarap rengini dengeleyecektir. Önceki örneklerden söz ederken hep altın rengi dedik ama daha cesur ve daha renkli bir salon arzu edenler sarının canlı tonlarını da bordoyla birlikte deneyebilirler. Yukarıdaki dekoratif yastık örneğinde olduğu gibi.

bej-bordo

Nötr renkler arasında fildişi ve beyazı öne çıkardık ama gri renk de şarap rengiyle sık sık bir araya getirildiğine şahit olduğumuz bir renktir. Gri renk salona biraz soğuk ve hantal bir hava verebilir. Bunu önlemek için bej renk halılar ve hatta bej renk koltuklarla griyi dengelemekte fayda var. Yukarıdaki fotoğrafta açık ve koyu renklerin ne kadar güzel dengelendiğini görebilirsiniz.

klasik-kanepe

Bordo ve deri şıklığını görmek için en güzel örneklerden biri. Şarap rengi ile her tarz uygulanabilir ama bu rengin klasik tarza ve ağır kumaşlara daha çok yakıştığını söylemek haksızlık olmasa gerek. Rengin koyuluğu, kırmızıya yakınlığı veya pek çok saray dekorasyonunda karşımıza çıkması gibi nedenler öne sürülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner