Sanat Eserini Aratmayan Merdiven Modelleri

korkuluk, merdiven,

Merdivenleri sadece katlar arasındaki basamaklar olarak görmek hata olur. Öyle ilginç tasarımlı merdivenler var ki adeta bir heykel ya da özel bir sanat eseriymiş gibi çevredeki diğer her şeyin önüne geçebiliyorlar. Aşağıda hem iç mekan hem de dış mekan içi tasarlanmış, kimi eski bir sarayda, kimi bir sokak arasında yer alan farklı merdiven modellerini göreceksiniz. Eviniz için esin kaynağı olabilirler.

İlk basamakları görmesek bu beyaz spiralin merdiven olduğunu bile anlamayabiliriz. Son derece zarif bir biçimde, sanki bir kumaşmış gibi kıvrılıyor. Beyaz yanaklara karşın koyu renk basamaklar da çok şık duruyor.

Fazla söze gerek yok. Gören herkesi şaşırtacak, geniş basamakların ustaca kıvrıldığı, son derece estetik bir mimari çalışma.

Kartonpiyer uygulaması ile zenginleştirilmiş, oldukça süslü ve klasik tarzda dekorasyon sevenler için esin kaynağı olabilecek bir model.

Büyük, geniş bir villa. Merdivenler kıvrılıyor, kontrast yaratıyor ve bu mekanı olduğundan daha çarpıcı bir hale getiriyor.

Bu sokak merdiveninin bir klavyeye benzeyecek şekilde boyanması, her bir basamağın bir klavye tuşuna dönüşmesi ortaya sıcak ve ilgi çekici bir görüntü çıkarmış. Evlerde de bu tip yaratıcılık örnekleri sergilenebilir. Modern ve farklı olmak isteyenlere duyurulur.

Genellikle binaları çirkinleştirdiğine şahit olduğumuz yangın merdivenlerinin nasıl şık ve göz alıcı olabileceğine dair harika bir örnek.

Böyle bir merdivene şimdilerde rastlamak ne zor. Bu göz alıcı merdivenler Paris’teki ressam Gustave Moreau Müzesi‘nde bulunuyor. Yolu o taraflara düşenler bu müzeye de bir göz atmalı.

Taş duvar ahşap basamaklarla buluşmuş ama bütün bu doğal malzemelerle aynı anda hem klasik hem modern, zamansız bir merdiven tasarımı ortaya çıkarılabilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner