Salonda Basamak Örnekleri

basamak, L salon,

Basamaklı salonların her zaman için kendine özgü bir havası vardır. Alışık olduğumuz düz zemin imajını kırıp salonu monotonluktan kurtarabilirler. Kimileri salonda basamak uygulamasının 70’lerde kaldığını ve artık yeterince modern görünmediğini iddia edebilir. Oysa günümüzde de bu basamaklar kullanılmaya devam ediyor ve ortaya oldukça modern tasarımlar çıkıyor. Özellikle açık mutfaklı salonlarda sadece bir basamak bile, son derece şık bir bölme yöntemi olarak kullanılabilir.

acik-salon

İnce uzun salonlarda, L tipi salonlarda ve açık mutfaklı salonlarda farklı kullanım alanlarını birbirinden ayırmak, salonda peşi sıra dizilen mobilya görünümünü engeller ve mekana daha sıcak, daha derli toplu bir hava verir. Bunu yapabilmek için başvurulabilecek uygulamalardan biri de basamaklar olacaktır. Genellikle bir ya da iki basamak yeterli olur.

antre-dekorasyonu

Antreden salona geçiş mesafesinin çok kısa olduğu, antrenin bir kapıyla ayrılmadığı durumlarda da, salona basamaklardan inmek evi daha geniş gösterebilir. Üstelik antre ve salon iç içe geçmekten kurtulur.

acik-mutfakli-salon

Evin basamakla yükseltilen bölümünün nasıl kullanılacağı evin mimari yapısına ve tabii sizin salonda nasıl bir düzenleme yapmak istediğinize bağlıdır. Basamakları kullanarak mutfağa, yemek odasına ya da bir dinlenme köşesine geçiş mümkün olabilir.

basamakli-salon

Basamak uygulaması için salonun çok büyük olması gerekmez ama çok küçük bir salonda da basamak ayağınızın altına dolanacaktır. Eğer ayrı bir bölüm olarak kullanamayacaksanız salonda yükselti olması çok da anlamlı olmaz.

okuma-kosesi

Evin kütüphanesi sadece basamakla ayrılmamış, zemin rengi de farklı seçilerek tamamen ayrı bir köşe oluşturulmuş.

renkli-dekorasyon

Girişteki basamakların süslenmesi, canlı renklerin hakim olduğu bu eve oldukça yakışmış.

yemek-odasi-duzenleme

Yemek odasının ayrı bir köşede olmasının dışında, bir de basamaklarla salondan ayrılması hem görüntü hem de kullanım açısından avantajlı bir uygulama olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner