Salonda Ahşap Aksesuar

ahşap aksesuar, salon aksesuarları,

Ahşap deyince genellikle aklımıza zemin ya da mobilya malzemesi gelir ancak ahşap aksesuarlar da en az bu ikisi kadar yaygındır. Salonda ahşap aksesuarlar kullanarak odaya sıcaklık ve doğallık katabilirsiniz. Aksesuar deyince akla sadece heykeller, minik objeler gelmemeli. Salonda gayet işlevsel olabilecek, kullanışlı ve şık ahşap aksesuarlar da kullanmak mümkün.

ahsap-lambalar

Ahşap lamba gövdeleri evinizi aydınlatırken aynı anda ahşap aksesuar kullanmanıza da imkan tanıyan, zarif ürünlerdir. Modern salonda düz hatlı ürünler, country stilini benimseyen salonlarda ağaç dalları şeklindeki, ilginç tasarımlar kullanılabilir. Abajur dışında ayaklı lamba ya da sarkıt lambalarda da ahşap malzemeden üretilmiş aydınlatma ürünleri bulunabilir.

  • Salonda kullandığınız ahşap aksesuarların aynı ağaç renginde olması, dağınık görüntüyü engelleyerek bir bütünlük sağlayacaktır. Ahşap rengini ise mobilya rengine uyumlu olarak seçebilirsiniz.

cerceve-duzenleme

ahsap-cerceve

Ahşap çerçeveler, evde özellikle ahşap aksesuar kullanmak gibi bir amacı olmayanların bile sıklıkla tercih ettiği aksesuarlardır. Doğal ahşap, eskitilmiş ahşap ya da antika ahşap ürünler salona farklı bir hava katabilir. Üstelik ahşap çerçevelere sadece fotoğraf ya da resim koymak zorunda değilsiniz. Son yıllarda ahşap çerçeveli aynalar da epey revaçta.

ahsap-tepsiler

Ahşap tepsiler salonda orta sehpa, konsol ya da yemek masası üzerinde aksesuar olarak kullanılabilir. Üstelik dağınıklık yaratan küçük parçalı eşyaları ya da aksesuarları bir araya getirmek bakımından da kullanışlı olur. Hem daha derli toplu bir görünüm sağlar hem de içine mum, küçük vazo ve çeşitli objeler koyarak dekoratif bir aranjman yapabilirsiniz.

raf-duzenlemeahsap-duvar-rafi

Ahşap raflar, hem salonda eşya koymanız için yer açar hem de dekoratif bir ürün bulduğunuz takdirde, salonda çarpıcı bir köşe oluşturmanızı sağlar. Özellikle de sehpa ya da konsol için yeri olmayan küçük salonlar için, son derece kullanışlı da olacaktır. Yemek odasında yemek masasına takım olarak düşünülebilir ya da salonda, ister uzun ister kısa, birkaç rafın bir arada olacağı  bir uygulama yapılabilir.

ahsap-kase

Ahşap kaseleri aksesuar olarak kullanmanın pek çok yolu olabilir. Cam veya metal gibi soğuk malzemelerin çokça kullanıldığı salonlarda, bu tip bir aksesuar salonun havasını yumuşatır, doğallık katar. Derin ahşap kaselerin içine deniz kabukları, kozalaklar, yapma çiçek ya da meyvelerle hazırlanmış aranjmanlar koyabilirsiniz.  Cam ya da metal aksesuarlarla yan yana getirdiğinizde de kontrast yaratan, hoş bir görüntü ortaya çıkar.

ahsap-mumluk

Ahşap mumluklar, şamdanlar salonu süslemek için hem bütçeye uygun hem de çok yer kaplamayan, pratik ürünlerdir. Üstelik piyasada o kadar farklı .çeşit var ki, aralarından mutlaka sizin tarzınıza, salonunuza uygun bir tane seçebilirsiniz. Modern görünümlü, yuvarlak hatlı, klasik şamdan görünümlü ya da ağaç gövdesi biçiminde, renkli derken karar vermekte zorlanmanız bile mümkün. Orta sehpaya, yemek masanıza ya da şömine üzeri gibi, salonda uygun bulduğunuz noktalara mumluk yerleştirebilirsiniz. Taze çiçek koyacağınız cam vazolarla yan yana getirerek, şık düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner