Salona Renk Katmak

aksesuar renkleri, kahverengi koltuklara nasil lamba gider, koçtaş salon aksesuarları, renkli dekorasyon, salon aksesuarları, salon renkleri,

Dekorasyonda risk almaktan kaçınmak ve zevksiz görünmesin diye sade, nötr renklere yönelmek, hiç aklınıza gelmeyen, başka bir risk doğurabilir. Dekorasyon tamamlandığında salonun istediğiniz kadar sıcak veya canlı görünmediğini fark edebilirsiniz. Canınızı sıkmaya hiç gerek yok. Sade renklerden oluşan bir salonu hareketlendirmek sandığınızdan çok daha kolay olabilir.

vurgu-duvar-rengi

Eşyaların yerini değiştirmeden ve yeni mobilya alışverişi yapmadan salonda şöyle fark edilir, çarpıcı bir değişiklik nasıl yapılır diye sorarsanız, işte cevabı. Açık renk duvarlarınızdan sadece birini farklı ve sıcak bir renge boyamanız bütün salonu farklı gösterecektir. Ne ölçüde değişiklik istediğinize bağlı olarak ister çok çarpıcı bir renk isterseniz diğer duvarların birkaç ton koyusunu kullanabilirsiniz.

Tek duvarda benzer bir uygulamayı boya yerine duvar kağıdı ile de deneyebilirsiniz.

yastik-dekor

yastik-dekorasyonu

Birkaç Dekoratif Yastık

Çoğu kez kırlentler ya da aksesuar yastıklar, kltuk takımıyla birlikte gelir. Genellikle de koltuğun renk ve deseniyle eşleşirler. Oysa kahverengi koltuklarınıza mercan rengi yastıklar eklemek ya da bej koltuklara turkuaz kırlentler eklemek çok daha başka bir sonuç doğuracaktır.

salon-bitkisibitkiler

Bitkilerden Faydalanın

Yeşil ev bitkileri ya da çiçekli bitkiler eve canlılık, renk, temiz hava ve kişilik katar. Bitkilerin sadece bol güneş alan evlerde yetişebileceğini düşünmeyin. Bazı bitkiler fazla ışıktan hoşlanmaz ve bakımı kolaydır. Evde nasıl dolduracağınızı bilemediğiniz köşeler için mobilya yerine ev bitkileri alabilirsiniz. Salonda yetişen bitkilere dair detaylı makalemize mutlaka bir göz atın.

tavan-lambasi

İlginç Bir Lamba

İşte yine tek bir adımda salona ruh katmanın kestirme yollarından biri karşımızda. Çarpıcı bir lambader ya da ilginç renkte veya desende gövdesiyle göze çarpan bir sarkıt lamba, salonda hemen başka bir hava estirebilir. Salonun dekorasyon tarzına göre, ister klasik ister modern olsun, böyle pek çok seçenek karşınıza çıkacaktır. Heykeli andıran bir lamba gövdesi ya da parlak renkte bir abajur da salonu reklendirmeye yetebilir.

renkli-hali

Zemine Renk Ekleyin

Halı seçiminde genellikle bej bir halı hemen her renk mobilyayı tamamlar. Peki, açık renk ya da kahverengi tonlardaki koltukları nasıl bir halıyla canlandırabilirsiniz? Kahve sehpasının altına mavi, yeşil, hardal rengi gibi enkler içeren bir halı sermek ya da kilim gibi bol renkli bir parça kullanmak salona hemen renk katmanın yollarından biridir. Seçtiğiniz renge uygun bir yastık veya puf gibi küçük parçalarla halıyı tamamlayabilirsiniz.

ayna-dekorasyonucicek-ve-ayna

Renkleri Yansıtın

Salonda renkli eşyalarınız olmasına karşın yine de arzu ettiğiniz ışığı bir türlü yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, boş duvarlardan birine ayna asarak var olan renkleri odada öne çıkarabilirsiniz. İlginç bir çerçeve hatta renkli bir ayna çerçevesi ile hem salonunuz daha geniş görünür hem de renkler etrafa yayılır.

duvar-tablosu

Tablo Fikrini Gözden Geçirin

Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri içinize sinmediyse belki de önce bir tablo ile işe başlamalısınız. Duvarınıza asacağınız bol renkli bir resim ile belki de salon hemen kendine gelecektir. Tablo seçerken işin püf noktası dekorasyon tarzına uygun bir seçim yapmaktır. Modern salonlarda soyut resimlerden, grafik ağırlıklı, geometrik şekiller içeren vb eserlerden hatta fotoğraflardan yararlanılabilir. Klasik tarz içinse doğa veya sokak manzaraları, çiçek resimleri vb kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner