Salon İçin Uygun Renk Paletleri

Sadece salon için değil evin herhangi bir odası için dekorasyonu yenilemeye karar verdiğinizde, uygun bir renk paleti seçimi en önemli adımlardan biridir. Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı da düşünerek salonda bütünlük oluşturacak, birbirine uyumlu renklere karar vermek isteyebilirsiniz. Burada göreceğiniz birbirinden farklı renk paletleri hem evlerde kullanılan son moda renkleri, hem de bu renkleri birlikte nasıl kullanabileceğinizi görmeniz açısından örnek oluşturuyor. Sizi ve evinizi doğru yansıtacak bir palet görecek misiniz bakalım?

Bu salondaki renk paleti turkuaz tonları, açık yeşil ve sarımsı yeşil tonlarını içeriyor. Uyumlu ve seçkin bir görüntü ortaya koydukları söylenebilir. Bu renkler benzeşik renkler ve herhangi bir kontrast oluşturmuyorlar. Salonun ferahlığı mobilya gövdeleri ve süpürgelikte kullanılan beyazla tamamlanmış. Koyu ahşap zemin kontrast oluşturan tek unsur ve bu doğayı temsil eden renklere gayet yakışmış.

Nötr renklerden oluşan bir palet salon için son derece isabetli seçimlerden biri olacaktır. Bu renkleri tamamlamak için yine nötr tonlarda aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ancak biraz fark ve çarpıcı bir görünüm yaratmak istiyorsanız, parlak ve canlı bir renk seçerek aksesuarlarınızla sözünü ettiğimiz etkiyi yaratabilirsiniz. Bu salondaki renk paleti kahverengi tonlarını, taba rengini ve kırmızı ile yeşilin yumuşak tonlarını içeriyor. Bu renklerin birleşimi ortaya ilginç ama sakinleştirici etkisi olan bir atmosfer çıkarıyor.

krem rengi duvarlar ve pastel mavi perdeler koyu renk zeminle kontrast oluşturarak çağdaş ve aynı zamanda dinlendirici etkisi olan bir mekan yaratmışlar. Mekana biraz hareket katmak için kahverengi içeren zebra desen koltuklar ve krem rengi bir halı seçilmiş. Açık renk halı koyu renk zeminin hakimiyetini kırarak, ferahlık duygusunu ortaya çıkarıyor.

Kendini gösteren bir salon için koyu ve doygun renklerden yararlanabilirsiniz. Bu fotoğrafta grinin koyu bir tonu ve mor ile salonda ağırbaşlı ama sıkıcılıktan kesinlikle uzak bir düzenleme yapılmış. Koyu renklerin mekanı boğmasını önlemek için üçüncü bir renk olarak palete krem rengi eklenmiş. Böylece açık renk mobilya ve iki renkli perde salonun karanlık bir havaya bürünmesini önlemiş.

Geleneksel tarzda döşenmiş bir ev için kırmızı ve krem rengi, koyu renk ahşap mobilya ile bir araya getirilmiş. Beyaz duvarların evi ruhsuz kılmasını engellemek için ortay canlı kırmızı renkte bir halı serilmiş. Bu son derece şık ve klasik dekorasyonun renk paleti için krem rengi, kırmızı ve altın sarısı seçilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner