Salon Dekorasyonunda Kahverengi Bej Uyumu

bej, kahverengi,

Ev dekorasyonunda renk uyumunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sadece ev dekorasyonunda değil elbette, göze hoş gelmesini istediğiniz bir makyajın ya da iyi giyimin sırrı da renkleri birbirine uydurabilmektir. Çoğu kez modern salon dekorasyonları için tasarlanan cesur dokunuşlar size göre değilse, işinizi kolaylaştıracak ama evinize apayrı bir hava katmaktan geri durmayacak müthiş bir renk ikilisinden söz etmeliyiz: kahverengi ve bej birlikteliği.

İster sade bir salon dekorasyonundan yana olun isterseniz modern bir ev düzenlemek isteyin bu renkler asla sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Bej tonunu mobilya, perde, duvar düzenlemelerinde kullanabilir, kahverengi ile zemin, aksesuar, çerçeve gibi diğer öğelerin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz bu kombinsayonu ters yüz edip yine de olumlu sonuçlar almanız mümkün.

Kahverengi doğada sıkça karşımıza çıkan, ağacı ve dolayısıyla yaşamı, canlılığı ve aynı zamandan sağlamlığı vurgulayan bir renk. Belki de evlere verdiği güven ve sıcaklık da buradan kaynaklanıyordur. Bej tonları ise sadeliği, temizliği ve ışığı vurgulayarak kahverengiyle  kontrast oluşturur ama asla dengeyi bozmaz.

Bu renk skalasında karar kılanlar için zemin rengini kahverengi tonlarında yani bu yönde en sık yapılan tercihi izleyerek, parke seçmek en doğru kararlardan biri gibi görünüyor. Temizliğinin kolay olması, sağlamlığı ve eve kattığı sıcaklık bir yana her türlü bej ve kahverengi mobilyaya da uyumlu olacaktır.

Burada yer alan örneklerden yola çıkarak kendi salonunuz için fikir edinebilirsiniz. Fotoğraflar Habitually Chic adlı siteden derlenmiştir.  Elbette herhangi bir odayı sadece iki renk kullanarak döşemek kolay olmayacağı gibi hayal gücünüzü de kısıtlayacaktır. Bu ikilinin yanında beyaz ve siyahı da rahatlıkla düşünebilirsiniz. Fotoğraflarda bu kombinasyonlara denk düşen örnekleri göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner