Sallanan Sandalyelerle Sıcak Dekorasyon

sallanan sandalye,

Eve mobilya satın alırken sallanan sandalyeler hemen akla gelmeyebilir. Öte yandan sallanan sandalyeler bulundukları odaya sıcaklık ve tarz katan ürünlerdir. Evde bir türlü dolduramadığınız boşluklar için sallanan sandalye önerisini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu nostaljik mobilyanın farklı tarzlarda ve evin farklı bölümlerinde nasıl kullanıldığını aşağıdaki örneklerde görebilirsiniz.

Sallanan sandalye ve şömine ikilisi artık çok bilinen klişelerden biri sayılır. Yine de her seferinde ortaya insanın içini ısıtan bir görüntü çıktığını söylemek mümkün. Şömine önüne berjer ya da puf yerine sallanan sandalye koyulabilir.

Dışarıyı seyredebileceğiniz pencere önüne bir sallanan sandalye yerleştirerek kahvenizi yudumlayacak şık bir köşe oluşturabilirsiniz. Cam önlerindeki koltuk ve sehpa dekorasyonunu aynen uygulayabilirsiniz. Tek fark koltuğunuzun tatlı tatlı sallanması olacaktır.

Pek çok evde bazı köşeler veya duvar tipleri boş kalır. Çoğu kez bir sandalye, ev bitkisi ya da sehpa koyarak bu boşluğu doldurma yoluna gideriz. Ancak yukarıdaki gibi orta boy ve sevimli bir sallanan sandalyeye rastlarsanız, odadaki boşlukları değerlendirmek için  kesinlikle çok daha orijinal bir fikir olduğunu söylenebilir.

Küçük salonlara kanepeyi yerleştirdikten sonra tekli koltuk eklemek sorun olabilir. Tekli koltuk salonu iyice daraltacaktır. Alternatif olarak puf önerilebilir ancak puf uzun süre oturmak için uygun değildir. Bu durumda sallanan sandalye imdadınıza koşabilir. Koltuk kadar yer kaplamaz ve kesinlikle bir puftan daha rahattır.

İngiliz country tarzı giderek daha çok kişinin sevdiği ve uyguladığı bir tarz haline geldi. Bu tarz evlerde beyaz bir sallanan sandalye dekorasyonu epey zenginleştirebilir.

Elbette sallanan sandalyelerin en çok yakışacağı yerlerden biri de güzel bir doğal manzarası olan verandalar olacaktır. Şöyle temiz havası olan bir yerde ve havanın ne terlettiği ne üşüttüğü akşam saatlerinde bir sallanan sandalyenin keyfi başka olacaktır.

Yatak odasında kullanılan bu modern tasarımlı sallanan sandalye hem fazla yer kaplamıyor hem de odaya ayrı bir hava katıyor.

Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi vintage tarz ya da modern tasarımlı pek çok farklı sallanan sandalye modeli karşınıza çıkabilir. Ahşap malzemeden üretilenler daha nostaljik bir hava taşırken, metal iskeletli modeller daha modern duruyor.

Salon ve yatak odasından söz ettik ama bebek odalarını da es geçmeyelim. Anneler için hem kullanışlı hem de odaya sıcak, sevimli bir hava katan bir parça olduğu söylenebilir.

Yazımızı bu iki kişilik, romantik sallanan sandalye ile bitirelim. Pek çok sitede paylaşılan ve epey beğeneni olan bu ürün gerçekten de oldukça farklı ve eğlenceli görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner