Sallanan Sandalye Dekorasyonu

sallanan sandalye,

İlginç tasarımlı bir sallanan sandalyeyi salonunuzun dekorasyonuna eklemek odaya değişik bir hava katabilir. Ya da uzun süredir ailenizle birlikte evden eve taşınmış olan antika bir sallanan sandalye sadece dekoratif olarak değil, taşıdığı hatıralarla ve eskimiş olmasının bu objeye kattığı ağırlıkla, görenlerin mutlaka hoşuna gidecektir. Bu makalede sallanan sandalye ile dekorasyonunuzu nasıl tamamlayabileceğiniz hakkında ipuçları vereceğiz.

Foto: thisnext-com

Sallanan sandalyeler pek çok farklı dekorasyon tarzında kullanılabilir. Geleneksel, modern ya da rüstik, sandalyenizin modelini doğru seçtiğiniz takdirde her salona uygun bir sallanan sandalye köşesi oluşturmak mümkün olabilir. Sadece salonunuzda değil, yatak odanızda, kütüphanenizde ya da bebek odasında da sallanan sandalye kullanabilirsiniz elbette.

Klasik tarzda döşenmiş evlerde yine klasik tarzda koyu renk ağaçtan bir sallanan sandalye şık duracaktır. Eğer modern tasarımlı bir eviniz varsa hem bu çağdaş havayı bozmamak hem de sandalyenizin sırıtmasını engellemek için yeni tasarımcıların ürünlerinden birini tercih etmelisiniz.

Sallanan sandalyeniz için odanın merkezi noktalarından birini seçin. Odaya girildiğinde ilk köşeye ya da varsa şömine önüne koyabilirsiniz. Uygun biçimde yerleştirmediğinizde, odada bir fazlalık gibi gözükebilir. Tek başına kalmaması için mobilyayla aynı malzemeden ya da sandalyenin minderiyle örtüşen bir pufla tamamlamanız yerinde olur. Elbette odadaki diğer tüm mobilya ile takım oluşturmasını bekleyemeyiz ama en azından aynı çizgilerde olması ve renk skalasını bozmaması gerekir.

Eğer sallanan sandalyenizin bir minderi varsa, koltuk takımlarınızın ya da perdelerin kumaşına uydurabilirsiniz. Sandalyeyi camın önüne koyduysanız minder kullanmanız gerekmeyebilir. Perdeler doğal olarak bir arka fon oluşturacaktır.
Klasik tipte bir sallanan sandalye kullanıyorsanız yakınındaki duvara mobilya rengiyle uyumlu çerçeveler asmanız klasik ve nostaljik bir köşe yaratmanızda yardımcı olabilir. Bu resimleri çeşitli duvar süsleriyle birlikte tamamlayarak sıcak bir köşe oluşturabilirsiniz. Mümkün olduğunca sallanan sandalyenizin ağacıyla aynı tonda çerçeve seçmeye özen gösterin.

Sallanan sandalyenizi sırt yastığı, minder, battaniye benzeri salon tekstili ürünleriyle süsleyebilirsiniz. Yakınlarına mum, abajur, bitki ve kilim yerleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner