Sade ve Şık Banyo Renkleri

banyo fayansı, banyo mobilyası, banyo takımı, mozaik,

Banyoyu tepeden tırnağa yenileme olanağınız varsa bu bir şanstır. Ancak önünüzde sonsuz seçenek olduğunu bilmek işi kabusa çevirebilir. Banyo renklerine karar vermekte zorlananlar için, hayal kırıklığına uğramayacakları bir renk kombinasyonu örneği koyu kahverengi, bej ve biraz da turkuaz olabilir.

Banyonun dar ve karanlık gözükmesini önlemek için açık rengi yani bej rengi zemin ve duvarda kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Buradaki banyo örneğinde zemin ve duvarda aynı renk, aynı model fayanslar kullanıldığı dikkatinizi çekecektir. Bu şekilde odada kesintisiz ve bütün bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu şekilde banyo çok daha geniş görünüyor.

Banyoda ev sahiplerinin tercihi doğrultusunda iki lavabo var ve banyo tezgahlarında desensiz, fayans rengine yakın düz renk malzeme kullanılmış. Modern banyo armatürleri banyonun modern tarzını vurgular nitelikte. Banyonun ana süslemesi turkuaz, bej ve açık kahverengi mozaikler. Duş teknesi de dahil olmak üzere göz hizasında banyonun genelinde kullanılmış. Böylece bir akıcılık sağlanmış. Banyoda bu süsleme hemen göze çarpıyor ve banyoyu yeterince ilginçleştiriyor.

Açık rengin hakim olduğu banyoda çikolata rengindeki, koyu kahverengi banyo dolapları kontrast oluşturarak banyoya hem derinlik hem de ağırlık katıyor. Küvetin bitişiğinde içine sepet yerleştirilen bir niş yapılmış. Kullanışlı, göze hoş gelen bir detay.

Duş teknesi için cam bir duşakabinle banyonun  ferah havasının bozulmaması sağlanmış. Modern banyo armatürleri tüm banyo için bir takım halinde seçilmiş. Mozaik süslemelerin ortasına yerleştirilen duvar nişi ile banyo malzemelerine estetik ve işlevsel bir yer açılmış. Bu tür ayrıntılar hemen göze çarpmaz ama banyoyu kullanışlı ve özel kılan detaylar bunlardır.

Banyonun şıklığına katkısı bulunan bir başka nokta, banyonun geneline dikdörtgen öğelerin hakim olması. Bu banyonun ana deseni olarak belirlenmiş ve hiç bozulmamış. Yer karoları, duvar karoları, küvet, banyo tezgajı, dolabı hepsi birbirini tamamlayan birer puzzle parçası gibi birlikte uyumlu bir tablo ortaya çıkarmış.

Bu banyoda aksesuar çok az kullanılarak banyonun sade görüntüsü korunmuş. Eğer bu renkleri kullanıp banyonun biraz cıvıl cıvıl olmasını isterseniz, mozaiklerde kullanılan turkuaz rengi havlu, banyo takımı, sabunluk benzeri aksesuarlarla bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner