Sade ve Minimalist Banyo Dekorasyon Örnekleri

banyo mobilyası, minimalist, sade,

Basit çizgileri ve ışıl ışıl, beyaz fayanslarıyla sanki içeride hiç banyo eşyası yokmuş gibi ferah ve sade görünen bir banyo dekorasyonu kulağa hoş gelmiyor mu? Minimalist sözcüğü aksesuarın ve süslemnin az olduğu, sade ama işlevsel dekorasyon tarzlarını niteler. Burada sade ve minimalist bir banyo dekorasyonu için fikr edinmek isteyenler, ilham almak için pek çok örnek bulabilirler.

Sade bir banyo için kullanmadığınız ve sadece süs olsun diye banyoda beklettiğiniz eşyalardan kurtulmalısınız. Eşyalarınızı atmak zorunda değilsiniz, sevdiklerinize hediye olarak dağıtabilirsiniz.

Küçük boş şişeler, açılmamış sabunlar, kullanılmayan kremler, yapma çiçekler, kullanılmayan işli havlular vs göz önünden kalkmalı. Sadece her gün düzenli olarak kullandığınız eşyalar kalabilir.

Makyaj malzemesi, saç tokası, deterjan kutuları için eğer evde başka yer açabiliyorsanız bu tip kalabalık yaratan malzemeleri de başka bir yere taşıyabilir ya da en azından göz önünden kaldırıp kapaklı dolap ya da çekmecelere koyabilirsiniz.

Sade bir banyoda kullanacağınız banyo dolabı önemli. Baştan beri söylediğimiz minimalist görünüm için eşyalarınızı kaldırabileceğiniz, malzemelerin göz önünde olmayacak şekilde depolanabileceği bir mobilya seçmelisiniz. Fön makinesinden, deodorantınıza kolay ulaşacak şekilde saklayabilmelisiniz.

Temizliği öne çıkaracak, açık renk ve parlak banyo yüzeylerini tercih etmelisiniz. Beyaz duvarlar banyoda hijyeni vurgulayacak önemli ipuçlarından biri. Üstelik banyoyu aydınlık ve geniş de gösterir. Duvarda beyazdan çok haz etmiyorsanız krem rengi gibi çok açık diğer tonları kullanabilirsiniz.

Banyo armatürleriniz eskiyse yenileriyle değiştirmelisiniz. Çok pahalı ve son model armatürler almanız gerekmiyor. En azından paslanmamış, lekeli olmayan, su akıtmayan kısacası yeni olmaları yeterli.

Duş perdesi yerine mümkünse akrilik ya da cam bir duşakabin yerleştirilmesi en idealidir. Eğer perde kullanmak zorundaysanız sade, düz açık renk ve hafif olan modellerden birini tercih edin.

Havlu ve banyo paspaslarında da açık renk tercih etmeniz gerekir. Bu kadar açık rengi temiz tutmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız pastel ve nötr renkleri, desensiz ürünleri kullanın.

Aksesuar olarak tek bir mum ya da taşlarla doldurulmuş tek bir cam kase kullanın. Zaman içerisinde belli aralıklarla aksesuarınızı değiştirebilirsiniz. Yeter ki tüm aksesuarları bir arada kullanmayın.

Beyaz renge alternatif olabilecek bej, fildişi, krem rengi gibi renkler arasından açık renkler arasından seçim yapar ve zemin fayanslarında da aynı tonu kullanırsanız yukarıdaki gibi sade ve bütünlük içinde bir görüntü elde edebilirsiniz.

Minimalist bir banyodan söz ettiğimizde, daha yeni düzenlenmiş, henüz içine eşya koyulmamış gibi görünmesi doğaldır. Minimalist banyolar sadeliği, ferahlığı ve temizliği vurgular.

Küçük banyolarda açık renkler ve sade bir dekorasyon olumlu sonuç verecektir. Bu tarz sayesinde banyo daha geniş ve aydınlık görünür.

Koyu renk banyo mobilyasına rağmen yine de sade ve modern görünen bir banyo. Duvardaki tablolar ve çiçek arasında bir tercih yapılsaydı minimalist özelliği de öne çıkabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner