Romantik Tarzda Yatak Odası Dekorasyonu

ev tekstili, romantik tarz, yatak örtüsü,

Romantik bir yatak odası oluşturmak için hangi öğelerin üzerinde durmamız gerektiğine bakalım. Ayrıntılara geçeceğiz ama ilk olarak yatağın ebatı konusunda cömert olmanız gerektiğini bilin. Yerinizin izin verdiği ölçüde büyük bir yatak alın. İkinci olarak da eğer odanızda koşu bandı benzeri spor aletleri varsa, bu tarzda yatak odasında spor aletlerine yer olmadığını unutmayın.

Romantik tarzda yatak odası düzenlemelerinde, kabarık bir bulut kümesini andıran yataklar her zaman çok büyüleyicidir. Daha önce kalmış olabileceğiniz lüks bir otelden ya da çeşitli fotoğraflardan ilham alabilirsiniz. Yumuşak, pofuduk bir yorgan kullanın. Yorganınızı sade renklerde, desensiz seçmeniz daha iyi olabilir. Yatak odasında fazla renk ve desen, siz fark etmeden zihninizi yorabilir.

 

Renk sevenler için birbirine uyumlu, romantik bir renk grubu önerisi taba, turuncu ve yeşil olabilir. Yatak örtüleri ve perdeler söz konusu olduğunda  seçtiğiniz renkler konusunda cimrilik etmeyin. Pencerelere özel bir hava katmak için perde takviyesi yapabilirsiniz. Romantik tarz bolca kumaş demektir.

Romantik yatak odalarında işin sırrı uyumlu renk kombinasyonları ile odada ‘cennetten bir köşe’ havası yaratabilmektir. Dinlendirici bir ikili olan mavi ve grinin yanına  köşeli, keskin görüntüleri yumuşatmak için kullanılacak krem rengi ya da beyaz etkili olacaktır.

Yatak odasındaki dekorasyon tarzınız ne olursa olsun, odada kullanılan kumaşların kalitesi önemlidir. Sentetik kumaşlardan uzak durup yüksek kaliteli, pamuk ipliklerden dokunan ev tekstil ürünleri satın almaya çalışın. Uykuda terletmeyecek, alerji yapmayacak, cilde dokunmayacak kumaşlar seçmeniz en iyisi olur.

Eğer odanıza lüks bir görünüm katmak istiyorsanız, parlak bir kumaşı yatak örtülerinde ve perdede takım oluşturacak şekilde kullanın. Yatağınızın üzerine farklı ölçülerde ve desende bolca yastık dizin. Kristal avize, mumlar ve cam aksesuarlar da size yardımcı olacaktır.

Aydınlatmanın odanın atmosferini tümüyle etkileyebileceği aklınızda olsun. Dilediğinizde dışarının tüm ışığını engelleyecek uzun ve ışık geçirmeyen perdeler kullanabilirsiniz. Sadece tavan aydınlatmasıyla yetinmeyip başucunuza koyacağınız abajurlarla loş ışığınızı da dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner