Retro Tarzda Mutfak Dekorasyonu

mutfak aletleri, renkli buzdolabı, retro tarz,

Mutfak dekorasyonunda kendi zevkinize göre pek çok farklı tarzı deneyebilirsiniz. Geleneksel mutfaklardan ultra modern mutfaklara kadar her stile uygun mobilya ve aksesuar bulmak mümkün. Özellikle küçük mutfaklar için en hoşuma giden önerilerden biri de retro tarzda mutfak dekorasyonu. Bu tarz için biraz geriye, şöyle 60’lı, 70’li yıllara doğru uzanmalısınız. Cesur renkler, yuvarlak hatlar, geometrik desenler derken mutfağınız evde en sevdiğiniz oda haline gelebilir. Renkli buzdolapları her zaman sevilmiştir. Gerçekten de alışılagelmiş beyaz eşya kavramını yıkan ve tek başına bir mutfağın tüm havasını değiştirme gücü olan ürünler bunlar. Zaman zaman yakından tanıdığımız markalar, renkli buzdolapları üreterek mutfağında farklılık isteyenlere fırsat sunuyorlar. Buradaki buzdolapları Smeg marka ve bu ürünleri Türkiye’de nerede bulabileceğinize dair ayrıntıları yazının sonunda bulabilirsiniz.

Renkli buzdolabına uygun bir bulaşık makinesi için yine Smeg ürünlerinden birini seçebilirsiniz. Hepsi de şeker gibi ve aralarından birini seçmek çok zor görünüyor. Ama bu renkli bulaşık makinelerini gördükten sonra artık piyasadaki beyaz ürünleri beğenmek çok zor! Bu aletlerin böyle renkli görünümlerine bakarak performanslarının düşük olacağını sanmayın. Hepsi de son teknolojiyle üretilmiş ve benzerlerinden hiçbir eksikleri yok. Eğer retro stilde bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız mutfak aletlerinizi bu stile uygun seçmelisiniz. Ekmek kızartma makinenizi ya da mikserinizi seçerken renkli ve nostaljik çizgilere sadık kalan tasarımları seçebilirsiniz. Bu ev aletlerinin eski günlere gönderme yapan çizgileri sizi yanıltmasın. Hepsinin kullandığı teknoloji son derece yeni. Mutfak aletlerini renkli seçip, eşyalara gelince pes edecek değiliz. Retro tarzı tamamlayacak renkli perdeler ve canlı renkte parlak bir mutfak sandalyesi dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Eğer renkleri bir araya getirirken ipin ucunu kaçırabilirm diyorsanız, mutfağın panayır yerine dönmemesi için temel olarak üç renk seçip dekorasyon sırasında bu renklere sadık kalmanızı öneririm. Örneğin duvar ve zemin beyaz, aksesuar ve eşyalar ise mor ve yeşil gibi. Bir de retro stilde döşenmiş mutfak örneği görmeden geçmeyelim. Siyah beyaz yer karoları bu dekorasyon tarzı için olmazsa olmazlardan diyebiliriz.

Bu Ürünleri Nereden Satın Alabilirsiniz?

* Renkli buzdolapları ve bulaşık makineleri SMEG marka ve markanın dağıtımcılığını Boğaziçi İthalat yapıyor. Smeg.com.tr adresinden ya da (0212) 251 07 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ürünlerin TL fiyatları sitede yer almıyor ama yurt dışında bu ürünlerin fiyatları 700 Sterlin ile 1200 Sterlin arası değişebiliyor. * Mavi ekmek kızartma makinesi Russel Hobbs marka, YKM, Boyner, Esse, TeknoSa mağazalarında bulabilirsiniz. Fiyatı 149 TL. * Kırmızı blender ve sarı karıştırıcı Esse mağazalarında bulunabilir. Ancak şimdiden söyleyeyim fiyatlar uçuk! Blender 699 TL dersem, anlaşılır. * Son sırada yer alan perde ve sandalyeler IKEA‘dan. Mutfak aletleri bütçenizi sarsarsa diğer eşyalarınız için yapı marketler iyi bir çözüm olabilir. Enje mor stor perde 49,95 TL. Yeşil sandalye 299 TL ve kırmızı bar tavuresi 159 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner