Retro Stili Dekorasyon Nedir?

çocuk odası dekorasyonu, evim sahane retro tarzi mobilyalar, patchwork kanepe, Retro stili dekorasyon, Retro tarzı dekorasyon, Vintage tarzı,

Işlek, parlak renkler; plastik, krom ya da fiberglas malzemeyle üretilmiş mobilyalar; geometrik desenli ya da çiçekli duvar kağıdı yeni sezon modelleri , 1950 ile 1980 seneleri aralarında fenomen meydana gelen mobilya ve aksesuarlar, çok rengarenk şık yastıklar ve patchwork kanepe çeşitleri retro tarzı dekor uygulamasının başlıca unsurlarıdır. Retro stili dekor yukarıda belirttiğimiz dönemde tatbik edilen mekan düzenlemeleridir ki neticede meydana işlek , işlek ve rengarenk bir görünümü meydana gelen mekanlar çıkar. Pembe, nane yeşili, turkuaz, safran sarısı, mor, indigo mavisi ve hardal sarısı renkleri bu dekor tarzında sık sık görülür ve bu renklere beyaz, kara ve koyu ahşap tonları eşlik eder.

Moda kavramının tabiatı icabı indirilmeye daima yepyeni modeller sürülür ve önceden kullanılmış birşeyler demode sınıfına girer. Bilişim ilerledikçe kullandığımız pekçok parça da yepyeni özelliklerle donanmaktadır ve birey elbette ki bundan yararlanmak arzu eder . Ancak bununla birlikte geçmiş dönemlerde fenomen olmuş giyim eşyaları, mobilya ve aksesuarları estetik bulan, son zamanlarda bir takım örneklere yönelik ek olarak işçilikli ya da ateş gibi görünümlü bulan birçok tüketici vardır. Vintage tarzı ya da retro stili dekor uygulamalarına karşı istek bu vaziyetin göstergesidir. Retro tarzını seviyorsanız bu tarza uyumlu cıvıl cıvıl bir mutfak ya da genç odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Pop art tablolar, nostaljik kristal avize çeşitleri, aileden olan ya da eskiyen eşyacılarda bulabileceğiniz o dönemlere ilişkin mobilyalar, o dönemleri yansıtan son zamanlarda üretilmiş mobilyalar retro tarzını mekanlarınıza yapmak tarafından işinize yarayacaktır. Retro parçaları çağdaş mobilyalarla kombinleme yöntemine da gidebilirsiniz. Bu stilin çokça cesaretli ve baskın bir görünümü vardır; bu sebeple salon benzeri kapsamlı ve daima göz önünde meydana gelen alanlarda tarzı mekanın tamamına uygulamaktan çok kısmen yansıtmak seçim edilir.

retro stili dekorasyon 2014 1 Retro Stili Dekorasyon Nedir?

retro stili dekorasyon 2014 2 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?
retro stili dekorasyon 2014 3 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?
retro stili dekorasyon 2014 4 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?

retro stili dekorasyon 2014 5 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?
retro stili dekorasyon 2014 6 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?
retro stili dekorasyon 2014 7 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?

retro stili dekorasyon 2014 8 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?
retro stili dekorasyon 2014 9 150x150 Retro Stili Dekorasyon Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner