Resim Çerçeveleme Fikirleri

çerçeve, resim,

Bir resmin çerçevesi, çerçeveye bağlı olarak resmin daha farklı ve çarpıcı algılanmasını sağlayabilir. Doğru bir çerçeve resmin renklerini ve yansıttığı duyguyu zenginleştirmelidir. Bütün bunların yanı sıra çerçeve evin dekorasyonu için de etkili olabilir. Modern evlerde minimalist tarzda çerçeveler kullanılırken, daha geleneksel ya da örneğin İngiliz tarzını benimseyen evlerde ahşap çerçeveler tercih edilebilir.

Ahşap Çerçeveler

Özellikle vintage tarzını yansıtan dekorasyonlarda, ahşap ya da eskitilmiş gibi görünen çerçevelerle birlikte siyah beyaz fotoğraf ya da resimler uyumlu olacaktır. El işi ürünler satan mağazalarda bu tarz çerçevelere rastlayabilirsiniz. Şömine üzerinde, çalışma masasında, antrede, konsol üzerinde ya da komodinde çerçeveden faydalanarak dekorasyona zenginlik katabilirsiniz. Ahşap kursu son yıllarda oldukça yaygın. Eğer bu öğrencilerden biriyseniz, kendi evinizin tarzına ve renklerine uygun ahşap çerçeveler yapabilirsiniz. Renkli ahşap çerçeve de özellikle evdeki vurgu renklerine boyandığında son derece güzel duracaktır.

Cam Çerçeveler

Herhangi bir zemin-paspartu olmadan, iki cam arasına yerleştirilen resimler de başka bir çarpıcı sergileme yöntemidir. Özellikle modern ve minimalist tarza uygun olan bu çerçevelerle resim kendi başına odak noktası olacaktır. Açık ya da koyu renk duvarda, duvara kontrast oluşturacak renklerde bir resim, cam çerçeve sayesinde duvarla bütünleşmiş olarak görünecek, etkili bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Cam ahşap karışımı çerçeveler de aynı etkiyi yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner