Pirinç Karyola Fiyatları

karyola, pirinç, vintage,

Pirinç karyolalar yatak odanıza hem nostaljik bir hava katar hem de parlak görünümüyle daha göz alıcı olmasını sağlayabilir. Vintage tarzı dekorasyondan hoşlananlar ya da klasik bir yatak odası döşeyecekler pirinç karyola seçeneğini göz önünde bulundurmalı. Ama pirinç karyola fiyatlarının pek de düşük olmadığını şimdiden söyleyelim.

Tarihçilere göre pirinç malzeme milattan önceki dönemlerde de biliniyordu ve bu açıdan bakınca Viktorya dönemini hatırlatan bu pirinç karyola aslında bizi o kadar da geriye götürmüyor. Pirinç kolay işlenen bir malzeme olmasına karşın işçilik arttıkça pirinç karyola fiyatı da yükselir. İşçiliğin az olduğu sade modeller 2 bin TL civarında olabilirken, süslemesi fazla olanlar 6 bin TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Bu fiyat aralığında çeşitli fiyatlarda 3 bin, 5 bin TL gibi fiyat etiketi olan pirinç karyolalara rastlamak mümkün.

Pirinç karyolalar sarı ya da beyaz olabilir. Son derece sade tasarımların yanı sıra, oldukça süslü olanları da vardır. Son yıllarda bu nostaljik malzeme ile oldukça modern tasarımlar göze çarpabilmektedir. Oval, yuvarlak tasarımlar, düz ve minimalist bir yaklaşımla üretilen pirinç karyolalar da bulabilirsiniz. Yine de ben biraz gösterişli olmalarının pirinç karyolalara daha yakıştığı kanaatindeyim.

Pirinç karyola ile birlikte ahşap yatak odası mobilyası kullanabilirsiniz. Vintage görünümlü abajurlar, aydınlatma ürünleri, eskitilmiş tarzda mobilyalar, taş duvarlar, mumlar ve desenli yastıklar da hoş duracaktır. Altın rengi bir pirinç karyolanız varsa sade ve uçuk renkler kullanmanız denge sağlayabilir. Yine de unutmayın ki karyolanız her türlü gösterişi kaldırabilir. Parlak kumaşları ve işlemeleri işin içine katarak saraylara layık bir yatak hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner