Pencere Önü Saksı Modelleri

pencere, saksı,

Yazın gelişiyle birlikte çiçekler yeniden gündemimizde. Bahçe ve balkon düzenlemeleri kadar pencere önü saksıları ile de çiçeklerin renkli dünyasına dahil olmak mümkün. Genellikle balkon saksısı olarak adlandırılan uzun saksıları pencere önüne asarak hem dış cephenizi güzelleştirebilir hem de çiçek yetiştirmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Pencere önü saksıları farklı malzemelerden üretilir. Plastik, ahşap, metal, ferforje, toprak gibi farklı ürünler arasından zevkinize ve kullanım şartlarınıza göre uygun olanını seçebilirsiniz. Binanın dış cephesi, pencere çerçevelerinin rengi, saksının ağırlığı kararınızı etkileyecek faktörlerden bazılarıdır.

Saksınızın teknik özelliklerine daha çok önem verebilirsiniz çünkü çiçekleriniz büyüdüğünde saksı hiç şüphesiz geri planda kalacaktır. Bu yüzden emniyetli şekilde asılabilecek, düşme riski oluşturmayan, hava koşullarına dayanıklı bir saksı seçmenizde yarar var. Saksı satın almadan önce pencere önü ölçüsü almayı ihmal etmeyin. Farklı boy saksılar arasından doğru seçim yapmanızı sağlar.

Saksılar kadar bitkilerin düzenlenmesi de pencere önü saksı asmak isteyenlerin dikkate alması gereken bir konudur. Kontrast renkli çiçekleri bir araya getirmek kadar, tek renk çiçeklerle de çok güzel görüntüler ortaya çıkabilir.

Elbette sadece renk oluşturmak için rastgele çiçek ekmeniz doğru olmaz. Hava koşullarını dikkate alarak, uzun ömürlü ve dış mekana uygun çiçekler ekmelisiniz. Pencere önü saksınızın evin hangi cephesine baktığı da önemlidir. Cephe uzun süre güneş alıyor mu, çok rüzgar alıyor mu bu gibi soruları değerlendirmelisiniz.

Pencere altına çakılacak bir rafla pencere önü saksı dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak böyle bir düzenleme üst katlarda yapılmamalıdır. Saksıların düşse de herhangi bir risk oluşturmayacağı yükseklikteki giriş katlarında uygulanabilir.

Yukarıda sağlam ve tehlike oluşturmayacak şekilde bir pencere önü saksısının nasıl asıldığını görebilirsiniz. Saksı askıları, kelepçeleri ve köşebentler sayesinde saksı düşmeyecek ve tehlike oluşturmayacak şekilde asılır. Gereken aksesuarları saksıyla birlikte satın alabilirsiniz. Beğendiğiniz saksı modelinin aksesuarları yeterli değilse, saksıyı duvara monte etmek için ayrıca bu aparatları yapı marketlerden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner