Pencere Önü Oturma Köşesi

oturma grubu modelleri ve fiyatları, oturma grupların kumaş modelleri, pencere, pofuduk oturma grubu modelleri, sedir, spor oturma grubu kırmızı deri olmayan,

Pencere önünde düzenlenecek bir köşe deyince, pofuduk yastıklar ve pastel tonların hakim olduğu romantik bir atmosfer akla gelebilir. Oysa böyle bir düzenleme için mutlaka romantik tarzı benimsemek gerekmiyor. Pek çok evde tarz gözetmeksizin, pencere önü oturma köşesi oluşturulabiliyor ve evin stiline uygun biçimde bu alanlar değerlendiriliyor.

modern-tarz-bank

Pencere önleri dışarının karmaşasına maruz kalmadan dış dünyayla bağlantı kurmaya olanak veren, doğal ışığın tadını çıkarma imkanı sunan yerlerdir. Evin içinde size özel bir sığınak gibidir. Böyle bir köşe fotoğrafı görür görmez herkes özenir çünkü hemen bir çay ya da kahve alıp kurulmak isteyeceğiniz kadar davetkar görünürler. Bu köşelerin kitap okumak, müzik dinlemek ya da sadece dışarıyı seyredip biraz düşünmek için kullanılabilecek, dinlendirici ve insanın kendine vakit ayırmasını sağlayan bir alan oldukları söylenebilir.

sedir-aksesuarlar

Sedir (divan), koltuk, puf, bank benzeri çeşitli mobilyaların yardımı ile pencere önü değerlendirilebilir. Hangi mobilyadan yararlanacağınız daha çok evin fiziksel yapısına bağlıdır. Hazır mobilyaların ölçüleri kimi zaman, sizin evinizdeki pencere önü için uygun olmayabilir. Bu durumda en iyisi bir marangozla çalışmak olabilir. Pencere önünü düzenlerken cam açmak ya da cam temizlemek gerektiğinde işleri zorlaştırmadığınıza emin olun. Doğru ölçü almak önemli.

mutfak-pencere

Ofis, salon, mutfak ya da yemek odası gibi hem evin hem de bir iş yerinin pencereleri böyle bir köşe için değerlendirilebilir. Hem mekanı olabildiğince verimli kullanmış olursunuz hem de bazalı veya sandıklı oturma çözümleriyle depolama için yer edinirsiniz. Göz önünde durması gerekmeyen eşyaları kaldırmak için sedir altının sandıklı olması, bu köşeyi daha da kullanışlı kılar.

yemek-odasi

Mutfağa masa-sandalye sığdırmakta ya da salonda yemek odası için yer açmakta zorlanıyorsanız belki de pencere önünü değerlendirerek soruna çözüm getirebilirsiniz. Bu şekilde 2 sandalye daha ekleyerek ufak da olsa bir yemek masası düzenlemesi yapılabilir. Özellikle mutfaklarda çok şık durabilir.

oturma-grubu

Hep ev sahibine özel düzenlemelerden söz ettik ama ne kadar bir alan kullanabileceğinize bağlı olarak isterseniz, sohbet amaçlı bir sohbet köşesi de oluşturabilirsiniz. Pencere önünü sedir dışında başka bir çift koltukla tamamlayıp, misafir de ağırlayabileceğiniz bir alan elde edebilirsiniz. Sehpa ve aksesuarlarla tamamlayacağını bu düzenleme ile özellikle küçük salonları daha geniş göstermek ve salonda daha çok yer açmak mümkün.

kucuk-pencere-kosesi

Hemen evdeki pencerelere bir göz atın. özellikle de kütüphaneye yakın olan pencereyi değerlendirebiliyorsanız, son derece hoşunuza gidecek ve evinizi size bir kat daha sevdirecek bir uygulama yapabilirsiniz.

kutuphane

Özellikle manzaralı odalarda, kimi zaman manzaranın tam karşısına bir kanepe yerleştirme imkanı olmayabilir. Böyle bir durumda manzaraya sırtınızı dönmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine pencere önünü değerlendirerek, kendinizi manzaraya daha da yaklaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner