Pembe Dekorasyon Fikirleri

pembe, renk uyumu,

Dekorasyonda pembe rengi kullanmaya herkes cesaret edemeyebilir. Pembe bir kanepe tek başına harika görünse de evdeki diğer eşyalarla bir araya getirmek o kadar kolay olmaz. Pembenin ucunu kaçırdığınızda herhangi bir oda bir anda bir gece kulübüne ya da oyuncak evlere benzeyebilir. Pembenin kitaba uygun şekilde kullanıldığı ve çok da iyi sonuçlar verdiği örneklere bir bakalım.

Pembenin yanına yakışacak renkleri hemen sıralayalım ve örnekleri incelerken de bu renk kombinasyonalarına dikkat edebilirsiniz: Yeşil, gri, beyaz, kahverengi, füme, turkuaz, siyah, altın sarısı pembeyle çok kolay bir şekilde yan yana gelen renklerdir.

Ancak her şeyden önce kendinize şunu sormalısınız: Pembeyi gerçekten seviyor musunuz? Pembenin en pastel tonu bile dikkat çekicidir ve bu rengi gerçekten sevmiyorsanız, pembe bir odadan çok çabuk sıkılabilirsiniz.

İşte pembeyle ilgili oldukça işe yarayan bir ipucu: pembeyi duvar, perde, halı benzeri geniş yüzeylerde kullanırken pastel tonlarını, tekli koltuk, sandalye puf gibi daha küçük alanlarda kullanırken koyu tonlarını tercih etmeniz olabilir. Bütün duvarları değil, tek bir duvarı pembe boyamak ya da tüm bir koltuk takımını değil de sadece tek bir kanepeyi pembe seçmek gibi tutumlu davranışlar, pembe ile olumlu sonuç almanızı sağlayabilir.

Yemek odalarında pembe renk kullanımına diğer odalara kıyasla daha çok rastlayabilirsiniz. Pembe renkte farklı sandalye tasarımları ile lamba ve çiçek demetleri gibi pembe yemek odası aksesuarlarını bir araya getirmek eğlenceli olabilir.

Uçuk pembe duvar kaplamalarıyla oldukça farklı bir havası olan banyonun zemin ve mobilyalarında beyaz renk tercih edilmiş. Pembe söz konusu olduğunda beyaz renk ile dengelendiğine çok sık şahit olabilirsiniz.

Pembe rengin hakim olduğu odalara en çok yakışan tarzlar romantik ve retro tarzlardır. Bu her iki dekorasyon stilinde pembe renk sırıtmaz aksine çok da yakışır. Açık renk mutfaklarda pembe perde ve pembe mutfak gereçleri kullanılarak mutfağa pembe katılabilir.

Pembe mutfak dolapları ise oldukça iddialı bir seçim. Doğru rengi seçtiğinize ve mutfaktaki ışığın pembeyi tam da sizin istediğiniz gibi yansıttığına emin olmalısınız. Beyaz ya da gri ile dengeleyebilirsiniz.

Benim en sevdiğim pembe uygulamalarının başında sandalyeler geliyor. Antrede ya da salonun bir köşesinde göz alıcı rengi ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bir sandalye hem şık durabilir hem de pembesi oda için rahatsız edici olmaz.

Yatak odasını tepeden tırnağa pembe döşemek sanırım ancak bu rengin tutkunlarına has bir davranış olacaktır. Yine de tamamen sizin zevkiniz ve eğer tümüyle pembe bir oda sizi yansıtacaksa, neden olmasın? Ancak pembeye daha az düşkün olanlar bu rengi yatak örtülerinde kullanarak bu tatlı rengi odalarında deneyebilirler.

Bu tip iddialı renkleri evde kullanırken ilk önce ufak objelerle, küçük yüzeylerle, aksesuarlarla başlamanızda fayda var. Bir süre deneyin ve rengi gerçekten odanın daha geniş bir alanında görmeyi istediğinize karar verdikten sonra daha büyük adımları atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner